CPU kullanımı 0 olması normal mi?

İşlemcinin %0 olması için çalışmaması gerekir, eğer %0 gözüküyorsa %0.99 ile %0.1 arasında bir değer olduğu için %0 gözüküyordur. Yani işlemcinin %0 iken çalışması mümkün değildir.

%0 normal değildir 0 hiçliği temsil eder yani sistem çalışmadığı anda CPU %0 kullanılır boşta %1 kullanıyordur fakat yazılımsal bir hatadan dolayı 0 gözüküyordur. Yani işlemci %0,5 bile çalışsa 0 gözüküyor.
Hayır, sistem %0 kullanımda olabilir, bu bir sistem hatası değildir, sistemin daha işlemcinin %1'i kadar bile işlem yapmadığını gösterir, gayet normal bir olay.

İşlemcin bozulmuş olabilir. 0 demek çalışmıyor demek. Eğer bir işlemci çalışmıyorsa, çalışamıyorsa bozuktur.

İşlemcin bozulmuş olabilir. 0 demek çalışmıyor demek. Eğer bir işlemci çalışmıyorsa, çalışamıyorsa bozuktur.
0 demek çalışmıyor demek değil, daha %1 bile kullanmıyor anlamında, yani %0 ile %0.99 arasında bir yerde demek, bu gayet normal bir şey.

Hayır, sistem %0 kullanımda olabilir, bu bir sistem hatası değildir, sistemin daha işlemcinin %1'i kadar bile işlem yapmadığını gösterir, gayet normal bir olay.

Eğer arkadaş daha detaylı gösteren bir programla baksa işlemcinin minimum %0, 1 maksimum 0,9 arasında çalıştığını görecekti fakat Windows küsuratları görev yöneticisinde göremiyoruz maalesef Windows çalıştıran bir bilgisayarın 0,0 kullanması imkansızdır.

Eğer arkadaş daha detaylı gösteren bir programla baksa işlemcinin minimum %0, 1 maksimum 0,9 arasında çalıştığını görecekti fakat Windows küsuratları görev yöneticisinde göremiyoruz maalesef Windows çalıştıran bir bilgisayarın 0,0 kullanması imkansızdır.
Hee, siz küsüratlardanı bahsediyorsunuz, ben görev yöneticisindeki %0'dan bahsediyorum.

Ne güzel işte. Şahsen ben boşta işlemci %0'da olmazsa çok fena kafaya takıyorum ki şu ana kadar bir iki kere yaşadım bu olayı, onda da format basmıştım ayrı hikaye. Tabii Geforce Experience vs gibi ek yazılımlar açınca ister istemez %1'de takılı kalıyor ama %0 durumu @eyre belirttiği gibi işlemci %0 ile %1 arasında bir çalışma aralığında olduğu için %0'da kalıyor gibi görünüyor hatta görev yöneticisinde mouse elinizden çekip bekleyin, belli bir süre o kullanım değerleri %0 ile %1 değerleri arasında oynayıp belli bir süre sonra %0'da sabitlenecektir ta ki mouse'u yeniden oynatıncaya kadar. Anormal bir durum yok.

Geri
Yukarı