CPU Kullanımı %100'e Çıkıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Oguzhan Ocakcı

Hectopat
Bilgisayar açılır açılmaz CPU kullanımı %100 e çıkıyor mousede kasmalar oluyor oyunlarda kasmalar oluyor.

Sistem Özellikleri :

Amd Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.60 Ghz

2 GB RAM

Asus M3A78-EH Anakart

Geforce GT 630

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarattım ama hala aynı sorun. Açar açmaz CPU yükselıyor.

Hayır bilgisayar açılır açılmaz %100 çıkıyor yalan mı söylicem. İşlemci ısım 69 derce falan anakartta 65 ve bilgisayara format atalı 5 gün falan oldu driverların hepsini orjinal sitesinden indirdim.

Hayır bilgisayar açılır açılmaz %100 çıkıyor yalan mı söylicem.İşlemci ısım 69 derce falan anakartta 65 ve bilgisayara format atalı 5 gün falan oldu driverların hepsini orjinal sitesinden indirdim.

Cümleyi bile doğru anlayamıyorsun! PC açıldığında arka planda çalışan programların açılması vesayre beklenir. Murat5038 onu söylüyor.

Teşekkürler Matrax , aynen dediğin şekilde söyledim ancak Oğuzhan yanlış anlamış :) olur böyle şeyler.
Bilgisayarı daha yeni format atman daha hızlı olacağı anlamına gelmez beklemediğin takdirde :) Çünkü ilk Windows kurulduğunda Windows otomatik güncelleştirme inceleyip güncelleme yapmaktadır. çoğu program da eksik olunca kendilerini ve driverleri otomatik indirmeye başlıyor haliyle yük üstüne yük biniyor. Bunun için windows açıldığında cpu ve bellek tavan yapması normal.

- - - Güncellendi - - -

Adam öğrenmek için burada.
Biz de öğrensin diye söylüyoruz :) Farklı bişey yaptığımız yok.

Aynen abiler ya dövseydin bilgisayar hakkında çok bir bilgim yok öğrenmek için geldim şimdi ben ne yapmalıyım ? Bilgisayar günçelleştirmelerinin hepsi yapılı tavsiyeniz var mı ? Google Chromeyi açtıgmda CPU Kullanımı %79'a çıkıyor

- - - Güncellendi - - -

Hep devam ediyor. Ancak bilgisayarda hiçbir şey açmadığında masaüstünde düz durdugunda cpu %10 falan oluyor Google Chorme veya bir oyun açtığımda %100 %79 civarı oluyor.

Bilgisayar açılır açılmaz CPU kullanımı %100 e çıkıyor mousede kasmalar oluyor oyunlarda kasmalar oluyor.

Sistem Özellikleri :

Amd Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.60 Ghz

2 GB RAM

Asus M3A78-EH Anakart

Geforce GT 630

Stok fan sorunu gibi - temizlenmesi veya macun yenilenmesi iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı