Windows 10 Disk Kullanımı %100'e Çıkıyor

Üzüldüm arkadaş sorununu söylüyor hiç bir bilgiye referans göstermeden SSD, HDD kavgası dönmüş tek faydası konu güncel kalmış neymiş işletim sistemi yetişemezmiş gerçekten komiksiniz acaba bir işletim sisteminin tavsiye edilen gereksinimlerine baktınız mı?

Güç yetmediği için sistem kendini kapatır ama yine güçle alakalı değil anlamına gelmiyor işlemciniz 95w güç tüketiyor gibi düşünün ve ekran kartınızın modeline göre araştırın böyle bir geliştirme yaptığınıza göre ekran kartınız da bir o kadar güç tüketiyor olabilir PSU' larda gittikçe değer kaybı söz konusu dersek şöyle bir sorun olabilir işlemci yüksek değerlere ulaşmak için yeteri kadar elektrik çekemiyor ve bunu sürekli deniyor ani bir şekilde düşüş bu yüzden oluyor olabilir. HDD' niz sağlam gözüküyor eğer bütün sürücüleriniz güncel ise BIOS dahil PSU almanızı öneririm sorun düzelecektir yüksek ihtimalle düzelmezse üzülmeyin daha verimli güç tüketimi olacaktır uzun vadede yine iyi bir alışveriş yapmış olursunuz.

Hem sana hem SSD'cilere........................@VECTORRR
SSD'ciler :D Daha geçen haftaya kadar 7 yıllık laptopumda HDD kullanıyordum. SSD almayı düşünmüştüm ama almamıştım. Birden fikrim değişti. Başta biraz ön yargılı yaklaştım ama Win10 kurduktan sonra muazzam olduğunu farkettim. HDD ile 3.5 - 5 dk arası açılan sistemim max 20 saniyede açılıyor. Gerçi sistemi daha yeni kurdum çünkü biraz mavi ekran hatalarıyal uğraştım ve sadece Chrome, Opera ve bir tane daha program kurulu.
Mesele HDD vs SSD meselesi değil. Daha öncede HDD kullanıyordum şimdide HDD kullanıyorum. Önceden olmayıpta şimdi olması SSD almam gerektiğinimi gösteriyor? Daha önce yaşamadığım sorunu FX6300 ve M5A97 R2.0 sisteme geçince yaşamaya başladım. Tüm parçalar aynı sadece işlemci ve anakartı değiştirdim. Sisteme güç yetmediğinden stabil çalışmıyormu diye şüphelendim. 300 watt ve belirsiz bir markanın güç kaynağını kullandığım için sisteme yeterli gücü aktaramadığını düşünüyorum. 12V'luk 8 pinli işlemci besleme kısmına güç kaynağımda 4 pin olduğu için sadece 4 pin taktığımı söyledim. 4 Pin ile sistemin çalıştırılabileceğini ancak stabil olmayacağını düşünüyorum.
Sisteminiz nedir?

Konu kilitlensin lütfen. Çözüm için düzgün bir cevap alamadım aksine saçma bir muhabbetin içine düşüldü. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Valla arkadaşın sorusunu unuttum sizin tartışmanız yüzünden. Arkadaşım aynı sorun bendede var bende bir kaç bilgisayarcıdan SSD ile alakalı bir sorun diye duydum , fakat aşırı bir bilgi sahibi değilim. Ben sorunu ekstra bir HDD takarak gideriyorum şimdilik. Eskiden kalma bir HDD bulmuştum taktığımda %100 den %50 ye iniyor bir süre sonrada %2 lere düşüyor benim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı