CPU kullanımında dalgalanma

koloqq

Hectopat
Önceden rahatlıkla oynadığım oyunlarda birkaç gündür aşırı kasma yaşıyorum. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Teşekkürler.

AIDA64 stres testi sonuçları.

369689369690

Son düzenleyen: Moderatör:
Testlerden pek anlamıyorum fakat CPU kullanımının dalgalanması gayet normal. Her zaman %100 kullanımı sorun teşkil eder, kullanıma bağlı olarak artıp, azalması normaldir yani.

Testlerden pek anlamıyorum fakat CPU kullanımının dalgalanması gayet normal. Her zaman %100 kullanımı sorun teşkil eder, kullanıma bağlı olarak artıp, azalması normaldir yani.
Bahsettiğim dalgalanma kısa aralıklarla gerçekleşiyor, görev yöneticisini açtığımda saniye saniye dalgalanma görülüyor.
Görev yöneticisinde anlık yüklenen bir şey yok mu?
Hayır.
Güç kaynağınızın marka modeli nedir? Resimden görüldüğü kadarıyla 12V kanalından 6V veriyor ve sorun bu olabilir.
Güç kaynağının marka ve modeli: FSP GROUP INC-FSP400-60HCN
Güç kaynağınızın marka modeli nedir? Resimden görüldüğü kadarıyla 12V kanalından 6V veriyor ve sorun bu olabilir.
Araştırma yaparken fark ettim, 12V kanalında problem var sanırım. 12V ve üzeri olması gerekirken yaklaşık 6.4V veriyor. Buna göre sorun PSU'da diyebilir miyiz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı