Çözüldü CPU kullanımının %100 olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet'S

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7-6700 ASUS RX 570 8GB OC
Meslek
Öğrenci
Merhaba bugün bir SSD aldım. Bilgisayarıma taktım hard diski biçimlendirdim. Windows'u SSD'ye kurdum CS:GO'yu SSD'ye yükledim oyun içi ani FPS düşüşleri almaya başladım. CPU kullanımı birden %100'e ulaşıyor. MSConfig'ten işlemci sayısını 4'e çıkardım resetledim PC'yi gene girdim CS:GO'ya değişen bir şey olmadı.

İşlemci: i7-6700.

Çözüm

SSD bu işte @The G.O.A.T şimdi bir tanıdığım abim var ona sordum en baştan temiz bir format at dedi arkadaşlar ayrıca yazmayı unuttum PC açılırken biçimlendirdiğim içindeki dosyaları sildiğim hard diskimde Windows var gibi gözüküyor. Ondan da kaynaklı olabilirmiş ne diyorsunuz bu konuya? @The G.O.A.T @KroFessionaL @Arıcan @Onizuka

SSD bu işte @The G.O.A.T şimdi bir tanıdığım abim var ona sordum en baştan temiz bir format at dedi arkadaşlar ayrıca yazmayı unuttum PC açılırken biçimlendirdiğim içindeki dosyaları sildiğim hard diskimde Windows var gibi gözüküyor. Ondanda kaynaklı olabilirmiş ne diyorsunuz bu konuya? @The G.O.A.T @KroFessionaL @Arıcan @Onizuka

Hatta PC açılırken falan soruyor iki işletim sistemi bulundu diye ama diğer hard diskte bir tane bile dosya yok. Tamamen biçimlendirdim bu bilgisayarın yönet kısmındanda format kısmındanda vs. bir de kurtarma uef bölümü diye bir şey var 100 -50 MB falan bir şey onlar da hard diskte bu peki bir sorun mu?
Arkadaşlar sorun çözüldü herkese teşekkür ederim. Bilgisayarıma en baştan derin format attım daha sonra SSD'ye kurdum. Bu sefer işlemcimde SSD'imde tam takır çalışıyor sorunsuz. Tekrar teşekkür ederim.
Hepsi en yüksekte ama daha önce böyle bir şey olmuyordu oyuna droplar giriyor bayağı Windows'u güncelleştiricem şimdi onunla da alakalı olabiliyormuş bazen. Hem boştayken 50'nin altına girmiyor masaüstü üzerinde bir işlem yaparken biden %100'e çıkıp iniyor oyunla alakalı değil yani. Ayrıca 3.40 GHz olan işlemcim 3.41 hızında kullanıyor kendini iyicene şaşırdım.
@The G.O.A.T @Hiraeth

Ondan bir şey olmaz. Droplar giriyor ise Windows güncelleyin. Ben ortada bir sorun göremiyorum. Sorun diskten de olabilir. SSD ne?

Ondan bir şey olmaz. Droplar giriyor ise Windows güncelleyin. Ben ortada bir sorun göremiyorum. Sorun diskten de olabilir. SSD ne?

Adam kaç defa belirtmiş eskiden HDD'de bile böyle değildi, SSD takınca böyle oldu diye. Sence normal mi bu? Bilgisayar özelliklerine bakacaksak %60'ı geçmesi bile normal değildir. Sorunu bu şekilde göz ardı edeceğinize bilmediğiniz konuya yorum atmayın.

Aynı sorun bende de var, bana da Windows sürümü ile alakalı dediler. Ben de yeni SSD geçtim, aynı sorun bende de devam ediyor. Yarın 1909 sürümü kurulacak, onunla deneyeceğim. %100 kullanması kesinlikle bir sorunun göstergesidir en basitinden, virüsler de sebep olabiliyor ama format sonrası sistemde bir sorun olduğunu gösterebilir.

Windows güncellemelerini yapıp sonrasında windows güncellemeyi kapatıp tekrar dene. Büyük ihtimalle CPU kullanımı normale dönecektir.

Hocam 4 saat veya daha önce format atılınca böyle bir durumla karşılaşılması normal, biriside formattan sonra işlemci kullanımının %100'e vurduğunu söylüyordu ona da aynı şeyi dedim hocam yarın bakarsınız 'bilgisayar normale dönmüş mü?' diye.

O işlemci ve ekran kartları %100 kullanılmak için varlar. Sen kafanı yorma böyle şeyleri.
Mesaj artsın diye saçma sapan yorumlar yapıyorsun. Sen hiç araba sürerken son sürat 260'la gidebiliyor musun? o ibre çizelgesi boşa değil ki, hep %100 olsun değil mi?

Mesaj artsın diye saçma sapan yorumlar yapıyorsun. Sen hiç araba sürerken son sürat 260'la gidebiliyor musun? O ibre çizelgesi boşa değil ki, hep %100 olsun değil mi?

Söylenecek çok söz var. Ama söylemiyorum. Ekran kartları ve işlemciler %100 yük altında çalışmaya dayanıklı yapılmıştır. Amaçları bu doğrultudadır. İşlemci render yaparken %100 kullanılır ve bu normal bir şeydir. Araba her zaman 260'ta gidemez ama işlemci her zaman %100 çalışmaya müsaittir. Ve ekran kartı.

SSD bu işte @The G.O.A.T şimdi bir tanıdığım abim var ona sordum en baştan temiz bir format at dedi arkadaşlar ayrıca yazmayı unuttum PC açılırken biçimlendirdiğim içindeki dosyaları sildiğim hard diskimde Windows var gibi gözüküyor. Ondan da kaynaklı olabilirmiş ne diyorsunuz bu konuya? @The G.O.A.T @KroFessionaL @Arıcan @Onizuka

SSD bu işte @The G.O.A.T şimdi bir tanıdığım abim var ona sordum en baştan temiz bir format at dedi arkadaşlar ayrıca yazmayı unuttum PC açılırken biçimlendirdiğim içindeki dosyaları sildiğim hard diskimde Windows var gibi gözüküyor. Ondanda kaynaklı olabilirmiş ne diyorsunuz bu konuya? @The G.O.A.T @KroFessionaL @Arıcan @Onizuka

Hatta PC açılırken falan soruyor iki işletim sistemi bulundu diye ama diğer hard diskte bir tane bile dosya yok. Tamamen biçimlendirdim bu bilgisayarın yönet kısmındanda format kısmındanda vs. bir de kurtarma uef bölümü diye bir şey var 100 -50 MB falan bir şey onlar da hard diskte bu peki bir sorun mu?
Arkadaşlar sorun çözüldü herkese teşekkür ederim. Bilgisayarıma en baştan derin format attım daha sonra SSD'ye kurdum. Bu sefer işlemcimde SSD'imde tam takır çalışıyor sorunsuz. Tekrar teşekkür ederim.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı