Film izlerken işlemci kullanımının %100 olma sorunu

Remous

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Babamın bilgisayarı film izlerken kasıyor ve takılıyor. İşletim sistemi Windows 10. 1 GB RAM ve onboard ekran kartı kullanıyor. Sistem baya eski 5 senelik falan. Bu arada işlemcisi İntel 2.7 GHz çift çekirdek olan 2.66. İçi temiz bilgisayarın bu arada. Neyse yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci hem görüntü aktarıyor ve hemde işletimi yönetiyor.Arkada çalışan uygulamaları kapatın ve iyi bir ekran kartı alın eğer alamazsanız filmleri HD izlemeyin.

İşlemci hem görüntü aktarıyor ve hemde işletimi yönetiyor.Arkada çalışan uygulamaları kapatın ve iyi bir ekran kartı alın eğer alamazsanız filmleri HD izlemeyin.

Aynı sorunu ekran kartı olanlar da yaşayabiliyor. Birde filmlerin kalitesi yüksek olsun düşük olsun genede aynı. @Recep Baltaş siz anlarsınız nedendir acaba? Aynı sorun ablamın bilgisayarında da mevcut. Bu arada babamın bilgisayarının bellekleri DDR2.

1 GB RAM ile Windows 10 kullanmak hiç mantıklı değil. Tavsiye etmiyoruz ama XP kurmalısınız. Olmadı kurmak istemiyorsanız da, yeni çıkan Remix OS'u kurup bilgisayarınızı canlandırabilirsiniz.

Bence de mantıklı değil ancak videonun kasması işlemci kullanımından gibi geliyor bana. Çünkü Ram kullanımına baktığımızda %50 olduğunu görüyoruz. Ancak işlemci kullanımı %100. Bu değerlere görev yöneticisinden baktığımızı belirtmek isterim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı