"CPU over temperature" uyarısı

barones

Centipat
Daha fazla  
CS oynuyoken bir anda klavyemin ayarları değişti, her şey farklı tuşa atanmıştı, hareket falan edemedim. Çözemeyince de PC'ye restart attım. Yeniden açınca ekrana bu yazı geldi ve fan sesi bir anda yükseldi biraz sonra yeniden açtım, normal şekilde açıldı. Neden kaynaklı olabilir? PC yeni.

CS oynuyoken bir anda klavyemin ayarları değişti, her şey farklı tuşa atanmıştı, hareket falan edemedim. Çözemeyince de PC'ye restart attım. Yeniden açınca ekrana bu yazı geldi ve fan sesi bir anda yükseldi biraz sonra yeniden açtım, normal şekilde açıldı. Neden kaynaklı olabilir? PC yeni.
İşlemcin aşırı ısınmış o yüzden kendini kapatmış. Soğutucu fanını elle kontrol et işlemciyle temas ettiğine emin ol.

Tüm programları kapatıp görev yöneticinde performans kısmını açık bırakıp CPU'yu bir süre izle. %1-5'ten yukarı çıkıyorsa bir sorun var demektir (çoğunlukla virüs).

Dediğini yaptım hız 1,5 lara düştü fakat şöyle bir şey oluyor işlemler kısmından performansa geçince anlık 3,4 e yükseliyor sonra iniyor bu değerler normal mi?

Dediğini yaptım hız 1,5 lara düştü fakat şöyle bir şey oluyor işlemler kısmından performansa geçince anlık 3,4 e yükseliyor sonra iniyor bu değerler normal mi?
Evet normal. Sonuçta bir işlem yapıyorsun ve işlemci bunu gerçekleştirmek için çalışmak zorunda. Sıkıntı yok yani. Benimki işlem yapınca 3,8'e çıkıyor. 👍

Tamam kanka hallettim içim rahatladı sağ ol bir de son bir şey soracağım bu GHz kullanımı sende video izlerken falan kaç bende 2,3 arası.

Geri
Yukarı