CPU Render ile GPU Render Arasındaki Fark

• Konuyu başlatan Faiq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 8B
Eğer sisteminde nVidia bir kart takılıysa otomatik olarak render programı tarafından hem CUDA çekirdeğine, hem GPU çekirdeğine hemde CPU çekirdeğine otomatik olarak paylaştırıyor.
Peki imzamdaki sisteme sahibim. GPU ne kadarlık bir kısmını yüklenebiliyor renderın? Epey eski bir ekran kartı.

Modeline göre programın kendi içinde profilleri var. Onları uyguluyor. Tam olarak ne kadar yüklendiğine ise MSI Afterburner'i açıp render anındaki yük durumunu denetleyerek bakabilirsin. Veya HWiNFO64 veya AIDA64 ile.

Arkadaslar merhaba, elimde HD 7970 ekran kartı var ve gpu Ile render almak istiyorum. Çoğunlukla max vray kullanıyorum. Yok mu bir çaresi?

@Talha_ V-Ray Adv kullanırsan final renderı sadece CPU ile alırsın. V-Ray RT ile render almak istersen OpenCL ile almayı dene. Ama kalite olarak ben final renderda V-Ray Adv'nin yerini tutmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

wagwagwa.jpg
openCL.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı