CPU Sanallaştırmayı kapatmak performansı düşürür mü?

Poyraz Kuzgun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kuzenim bilgisayarının sürekli hata verdiğini söyleyerek, yapmam için bana verdi.

Oyuna tıkladığımda "Sorry this application cannot run under a Virtual machine" hatası veriyor. BIOS'tan sanallaştırmayı kapatırsam, büyük ihtimal bu sorun çözülecek. Fakat bunu kapatmam, bilgisayarın performansına olumsuz yönde etki ederdi mi? Sürekli oyun oynayan birisi, performansı düşürüp FPS kaybına veya normal kullanımda bilgisayarın yavaşlamasına sebep olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kapalı kullanıyorum. Açıkken fark yok fakat virüs girerse bilgisayarınıza sanallaştırma ciddi olarak sorun çıkarabilir. Kapalı daha iyi bence (VirtualBox tarzı şeyler ile uğraşmıyorsanız.)

Açıksa bir virüs bunu nasıl kullanabilir? VMware ile uğraştığım için açık tutmam gerek de. İlk defa bir virüsle bağlantısını sizden duyuyorum.

Açıksa bir virüs bunu nasıl kullanabilir? VMware ile uğraştığım için açık tutmam gerek de. İlk defa bir virüsle bağlantısını sizden duyuyorum.
Birader virüs arka plan da sanallaştırma kullanarak çeşitli şeyler yapabilir falan hani... Sanallaştırma ne işe yarıyor sence tam olarak?

Birader virüs arka plan da sanallaştırma kullanarak çeşitli şeyler yapabilir falan hani... Sanallaştırma ne işe yarıyor sence tam olarak?
Sanallaştırma adı üstüne sanal bir şey için kullanılır. Sen sanal bir ortam yaratsanda anca o ortama etki eder.

Geri
Yukarı