CPU sıcaklığı 80 derece olan sistemde termal macun değiştirilmeli mi?

xNachos

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Sıcaklık değerlerini fotoğraf olarak aşağı yükledim.
Fan Boost açık ( sistem boşta - yüksek performans modu açık ) fotoğrafı var.
Fan Boost kapalı ( sistem boşta - yüksek performans modu açık ) fotoğrafı var.
Fan Boost açık ( 5 dakikalık stress test - yüksek performans modu açık ) fotoğrafı var.
Fabrika çıkışı terman macunla çalışıyor şu an sistem.
Bugün Cooler Master MasterGel maker nano partiküllü terman macun aldım.

Sizce bugün aldığım Cooler Master marka macunu sistemin içini açıp sürmeli miyim?
Yoksa sistem sıcaklık değerleri gayet iyi Cooler Master MasterGel maker nano partiküllü terman macunu sürsende pek bir şey fark etmez mi dersiniz?

Sistem bu arkadaşlar

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2021.10.19 - 14.13.02.76.png
    Desktop Screenshot 2021.10.19 - 14.13.02.76.png
    395,5 KB · Görüntüleme: 61
  • Yüksek performans boost kapalı.png
    Yüksek performans boost kapalı.png
    791,8 KB · Görüntüleme: 64
  • Yüksek performans Boost açık.png
    Yüksek performans Boost açık.png
    348,7 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Dizüstü bilgisayarlarda normal değerler. Ağır olarak kullanmıyorsan gereksiz olur o macun o PC'ye.

Dizüstü bilgisayarlarda normal değerler. Ağır olarak kullanmıyorsan gereksiz olur o macun o PC'ye.
Lol Valorant Cs go oynuyorum. Bir ara Gta 5 Çalıştırdım Nvidia Experience ın uygun gördüğü ayarlarda 93-95 gördü..

NFS Heat oynamıştım 20-30 dakika kadar 95-96 olmuştu laptop un 3. ayında falan. Şuan laptop 1 yıllık
Laptop değil mi sistem? Ben bir şey göremiyorum sıcaklıkta. Tam sistem bilgisi paylaşın insanlar da ona göre yönlendirsinler.
Konuya linkini bıraktım sistemin

Lol Valorant Cs go oynuyorum. Bir ara Gta 5 Çalıştırdım Nvidia Experience ın uygun gördüğü ayarlarda 93-95 gördü..

NFS Heat oynamıştım 20-30 dakika kadar 95-96 olmuştu laptop un 3. ayında falan. Şuan laptop 1 yıllık
Eğer bir yılı doldurmuş ise ve kendi macunu ile bu bir yılı geçirdiyse zaten değişim zamanı gelmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı