CPU sıcaklığı 80 derece olan sistemde termal macun değiştirilmeli mi?

Yani CoolerMaster ı sürünce 5 dakikalık stres testinde ne kadar düşüş olur cpu ve gpu da?
GPU 66 CPU 80 benim yaptığım testte.
Sentetik testleri dikkate almamalısın. Hiç bir uygulama veya oyun sentetik test kadar yüklenme yapmaz.de Dizüstü bilgisyar için değerler çok iyi, herhangi bir şeye ihtiyacın yok.

@xNachos
Fabrika çok kaliteli macun sürer, o kalitedeki macunu imkanı yok bulamazsın.
Ama bazen fabrika çıkışı hatalıda olabilir, aldığın ilk zamanlar 95 dereceler normal gibi.
Şimdi macunu silip 1 derece düşüş yaşama olasılığında var, macunu sürdükten sonra fabrikadaki kadar kaliteli olmadığı için ani sıcaklık sıçramaları ihtimalide var.

Sentetik testleri dikkate almamalısın. Hiç bir uygulama veya oyun sentetik test kadar yüklenme yapmaz.de Dizüstü bilgisyar için değerler çok iyi, herhangi bir şeye ihtiyacın yok.
1 yıl olmuş değiştir diyen var. Siz değiştirme gerek yok diyorsunuz :) Ne yapıcam bilemiyorum açıkçası.

Ben ısı değerlerinden memnunum hiçte fena değil değerler farkındayım ama sağlamak istediğim şey olabildiğince serin çalışan bir sistem elde etmek.. Sistemin uzun ömürlü olabilmesi açısından

Garantin varsa garanti dışı kalacak cihazın umarım biliyorsundur
Hp yi aradım ve sisteme zarar vermeden başarılı bir şekilde termal macunu değiştirdiğinizde garanti dışı kalmaz cihazınız dedi.
Üstüne basa basa sordum '' iki gün sonra laptop vidalarıyla oynamışsınız içini açmışsınız garanti dışı kalmış cihaz demeyeceksiniz değil mi '' dedim müsteri temsilcisine.. O da bana '' hayır öyle bir şey olmaz gönül rahatlığıyla değişimi yapabilirsiniz '' dedi.
@xNachos
Fabrika çok kaliteli macun sürer, o kalitedeki macunu imkanı yok bulamazsın.
Ama bazen fabrika çıkışı hatalıda olabilir, aldığın ilk zamanlar 95 dereceler normal gibi.
Şimdi macunu silip 1 derece düşüş yaşama olasılığında var, macunu sürdükten sonra fabrikadaki kadar kaliteli olmadığı için ani sıcaklık sıçramaları ihtimalide var.
En korktuğum şey o açıkçası 120 tl lik macunu uzun uğraşlar sonucu sür ondan sonra hiç bir etkisi olmasın :D Ya da eskisinden daha kötü olsun ... ://

HP'yi aradım ve sisteme zarar vermeden başarılı bir şekilde termal macunu değiştirdiğinizde garanti dışı kalmaz cihazınız dedi.
Üstüne basa basa sordum " iki gün sonra laptop vidalarıyla oynamışsınız içini açmışsınız garanti dışı kalmış cihaz demeyeceksiniz değil mi " dedim müsteri temsilcisine o da bana " hayır öyle bir şey olmaz gönül rahatlığıyla değişimi yapabilirsiniz " dedi.

Yine de sen bilirsin. Ancak ben yapmadan elimde senin yerinde olsam yazılı email vb. bir kanıt bulundururdum. Söz uçar yazı kalır. Ayrıca değerlerin çok yüksek değil. Zaphyrus G15 sahibiyim. AMD işlemciler için 95 derce bir sorun değil. Çok önemsiyorum diyorsan soğutucu pad alsan daha fazla fayda sağlar diye düşünüyor.

En korktuğum şey o açıkçası 120 TL'lik macunu uzun uğraşlar sonucu sür ondan sonra hiçbir etkisi olmasın :D ya da eskisinden daha kötü olsun... ://

En büyük sorunda bu macunlar fabrika macunu kadar uzun ömürlü değiller. 1 sene sonra 100 dereceyi bile geçebilir.

Yine de sen bilirsin. Ancak ben yapmadan elimde senin yerinde olsam yazılı email vb. bir kanıt bulundururdum. Söz uçar yazı kalır. Ayrıca değerlerin çok yüksek değil. Zaphyrus G15 sahibiyim. AMD işlemciler için 95 derce bir sorun değil. Çok önemsiyorum diyorsan soğutucu pad alsan daha fazla fayda sağlar diye düşünüyor.
Bir de Mail ile cevap alayım öyleyse haklısınız. Elimdeki termal macunu bekletsem özelliğini kaybeder mi peki ?

Yeni konular

Geri
Yukarı