CPU sıcaklık değerlerim normal mi?

@LydiaTeyze @Yunus Emre Gürbüz @deadfellow
Bugün saat 4 de temizliğe başladım ve yeni bitirdim. Termal macun böyle sakız gibi çok kötü. 2 gram işlemciye tek yetti. Yaymaya çalıştıkça kalkıyordu. Odada klima var diye kurudu ondan dolayı kalkıyordu galiba. Ortası tırnak ucu kadar ( çok az ) boş kaldı. Bende hava kabarcığı olmaması dikkat ederek yayıp pompayı da üstünde biraz ovaladıktan sonra vidaladım. alacaklara dikkat ekran kartının termal macununu da değişecek varsa 2 gram anca işlemciye yetiyor. 0.5 gramı da yaymaya çalıştığın kartta kalıyor.

Sonuçlar bu şekilde
Stress Test prime95 ile (Core boost açık)

Yüksüz hali (Core boost açık)

Yüksüz hali (Core boost kapalı)

Forza horizon 5 (Core boost açık)

Stress Test prime95 ile (Core boost kapalı)

Kasanın eski hali

Kasanın yeni hali

Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Şuan bir kasa fanım tek çalışmıyor. Onu da yarın düzeltirim. Yorumlarınızı bekliyorum. Yeni değerler ne durum da?

0.3 gram koyman yeterliydi. Sıcaklıkların normal seviyeye düşmüş en azından güzel.

Normal hocam, bir sorun görünmüyor.

Hocam sıcaklıklar çok iyi seviyelere gelmiş. Hayırlı olsun. Ben gelecek ay uygulayacağım. Ancak 2 gram bana da biraz fazla geldi. Uyguladıktan sonra önümüzdeki ay unutmazsam güncellerim.

Ben kasa fanlarını da değiştireceğim. Şimdi MSI 100R kasanın fabrika fanları var. Onların yerine 3x Artic kasa fanı aldım, Amazon Almanya'dan bugün geldi. Önümüzdeki ay topyekün soğutma bakımı yapacağım.

Sonunda beklediğim seviyelere gelmiş sıcaklık, hayırlı olsun, stres testinde 62 derece çok iyi. Sıvı soğutmayı hangi modda kullanıyorsunuz?

arkadaşlar sıcaklık buğün yine fırladı. Kasa boş yükte min 34 max 44 gördü. Forza horizon 5de 30 dakika boyunca oynadım. Sıcaklık değerleri ilk başta 72 dereceydi. Sonradan 75-86 arasında gitti geldi. Stres testlerinde problem yok 62-68 arası gidip geliyor max 70. Benim anlamadığım bu işlemciyi bu sıvı soğutucu buz gibi eder vs vs dediler aldık kule tipi eski kasam daha iyi. Kafayı yemek üzereyim. Son 1 haftadır felaket kafayı taktım. Modart youtube videolarında adam 56 dereceyi geçmiyor. Sıvı soğutucumla ilgili bir problem varsa amazondan satın aldım. Değişim hemen yaparlar ama bununla ilgili bir problem mi ? Bu işlemci de mi bir problem var anlamadım gitti. Renderler de felan sıcaklık tatmin edici düzeyde ama insan boş vakitlerde oyun oynamak istiyor bu sıcaklık değerleri beni çok yıprattı. Oda da klima olmazsa diyecem ki urfa sıcağıdır normaldir ama klima da var. Oda sıcaklığı ortalama 28-30 derece.

Hocam 2 gram macunun hepsini işlemciye attığınızı söylediniz. Fazla macun da ısı iletimini kötü etkileyebiliyor. Açıkçası bana 2 gram biraz fazla geldi. 1 gramı bile 2-3 defa kullanılabiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…