CPU Turbo Boost açılmalı mı yoksa kapatılmalı mı?

677472

Picopat
Merhaba. i5 1135G7 MX330 8 GB RAM bir laptopum var. Sorunum şu ki CPU Turbo Boost açtığımda işlemcim ve ekran kartım 90-95 dereceleri görüyor. ( soğutucum olmasına rağmen ). Turbo Boost kapattığımda ise FPS'im düşüyor. Bu iki durum arasında kaldığım için konuyu açtım cevaplarınızı merak ediyorum.

Son düzenleme:
Dizüstü bilgisayarınızın ömründen yemek istemiyorsanız Turbo Boost seçeceğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Ama tamamen performans istiyorsanız açabilirsiniz.

Bence açmak daha iyi olacaktır performans daha önemli benim için.

Termal macun yenileyip fan temizliğini yap sonra da Turbo Boost aç.

Dizüstü bilgisayarınızın ömründen yemek istemiyorsanız Turbo Boost seçeceğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Ama bence açmak daha iyi olacaktır performans daha önemli benim için.

Katılıyorum söyleyeceklerim aynı olurdu.

Kapalı ve açık arasındaki sıcaklık farkı nedir?

Açıkken 90-95 derece kapalıyken en fazla 85 derece falan.

Bence açmak daha iyi olacaktır performans daha önemli benim için.

Yorumunuz için teşekkürler peki yüksek sıcaklık laptopa herhangi bir zarar verir mi?

Merhaba. i5 1135G7 MX330 8 GB RAM bir laptopum var. Sorunum şu ki CPU Turbo Boost açtığımda işlemcim ve ekran kartım 90-95 dereceleri görüyor. ( soğutucum olmasına rağmen ). Turbo Boost kapattığımda ise FPS'im düşüyor. Bu iki durum arasında kaldığım için konuyu açtım cevaplarınızı merak ediyorum.

90 derece sıcaklık normal değerler laptop modeline göre değişir. Açın termal macun değiştirin belki o da sorun olabilir ama onun dışında kullanabilirsiniz.

90 derece sıcaklık normal değerler laptop modeline göre değişir. Açın termal macun değiştirin belki o da sorun olabilir ama onun dışında kullanabilirsiniz.

Genelde herkes 90 dereceye normal bir değer sayıyor modelim ASUS X515ep tek fanlı bir model maalesef. Yorumunuz için sağ olun.

Geri
Yukarı