Çözüldü CPU usage dalgalanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bruhy53

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
MSI H310m PRO-VDH PLUS
İşlemci
i3 9100f
Arkadaşlar YouTube'da dolaşıyordum fandan sürtme sesi gibi bir şey geldi sonra geçti (fanları %100'e ayarladım belki ondandır) sonra MSI Afterburner'ı açtım donanım izlemeye girdim biraz CPU usage ve CPU sıcaklığını izledim bayağı dalgalanıyor normal mi?

wth.PNG

Çözüm
Virüs olabilir mi sizce?

Bilmiyorum belki arkada Windows'ya da başka bir program gücelleme falan yapıyordur. Bilgisayarı kullanırken arkada görev yönetici açık dursun, tekrar %100 kullandığı zamanda hangi uygulama kullanıyor ona bak. Eğer uğraşmak istemiyorsan direk virus taraması yap.
CPU kullanımı tavan yaptığında, Görev Yöneticisi'nden CPU'yu hangi uygulama kullanıyor ona bak. 4 çekirdekli bir işlemci olduğu için belki saniyelik olarak tavan yapabilir ama orada bayağı bir %100 de kalmış normal değil bence.

Virüs olabilir mi sizce?

Bilmiyorum belki arkada Windows'ya da başka bir program gücelleme falan yapıyordur. Bilgisayarı kullanırken arkada görev yönetici açık dursun, tekrar %100 kullandığı zamanda hangi uygulama kullanıyor ona bak. Eğer uğraşmak istemiyorsan direk virus taraması yap.

Çözüm

Peki sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı