Notebook RAM modeli öğrenme

STAUF

Hectopat
Herkese iyi forumlar bilgisayarım için RAM yükseltmeyi düşünüyorum fakat konuya çok hakim olmadığım için RAM modelini bulamadım bilgisi olan arkadaşlar eklediğim görsellerden bana yardımcı olursa çok sevinirim,
Bu arada ana kartım da normal slot olarak boş bir yer var ama bildiğimiz şekilde ki gibi bir RAM göremedim çubuk şeklinde olanlardan, boş slotun üstünde 'ltk5.2s' ve '17056M' yazıyor.
Not: CPU-Z'de SPD kısmı boş gözüküyor sanırım sebebi yukarıda söylediğim gibi anakart üzerinde halihazırda normal çubuk RAM şeklinde bir RAM yok.
Notebook modeli: ASUS X541UJ.
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
technopat.JPG
technopat2.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM modeliniz: 8 GB DDR4 8 GB 2133 MHz CL11. 2133 MHz RAM fiyatları yüksek bu durumda bir tane 2400 MHz alabilirsiniz ancak anakartınız 2133 MHz destekliyor olabilir, o yüzden tam anlamıyla kullanamazsınız ancak size çok daha ucuza gelir.

RAM modeliniz: 8 GB DDR4 8 GB 2133 MHz CL11. 2133 MHz RAM fiyatları yüksek bu durumda bir tane 2400 MHz alabilirsiniz ancak anakartınız 2133 MHz destekliyor olabilir, o yüzden tam anlamıyla kullanamazsınız ancak size çok daha ucuza gelir.
alttaki değerlerin değişmesi normal mi peki bu arada teşekkürler
Ekran Alıntısı.JPG

Beğenmekte bir teşekkürdür. Evet değerler anlık olarak değişebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı