Çözüldü CPU-Z'de RAM frekansı değişkenlik gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Repins

Yoctopat
Daha fazla  
Ben CPU-Z adlı uygulamayı frekans değerine bakmak için indirdim ve buradaki frekans değeri 332.5 MHz ve 333.3 MHz arasında sürekli değişiyor. Asıl frekans değerim hangisidir? 332.5 MHz mi yoksa 333.3 MHz midir veya başka bir yerden de bakabilir miyim frekans değerine?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Memory kısmı bildiğim kadarıyla anlık değeri veriyor, oranın değişken olması normal. İkisinin arasında neredeyse hiç fark yok zaten. 667 MHz bellekleriniz.
Memory kısmı bildiğim kadarıyla anlık değeri veriyor, oranın değişken olması normal. İkisinin arasında neredeyse hiç fark yok zaten. 667 MHz bellekleriniz.

Çözüm
İşlemci frekans değeri değişiklik gösterebilir. Bu, PC'nin çalışma mimarisinin bir özelliğidir. Frekans birden çok paramtereye göre değişebilir. Sıcaklık, güç tüketimi veya kullanılan çekirdek sayısı gibi.

Asıl değerinizi öğrenmek için işlemcinizin sayfasına bakabilirsiniz.

RAM için de model kodu ile arama yapabilirsiniz. Buraya yazsaydınız söylerdik.

İşlemci frekans değeri değişiklik gösterebilir. Bu, PC'nin çalışma mimarisinin bir özelliğidir. Frekans birden çok paramtereye göre değişebilir. Sıcaklık, güç tüketimi veya kullanılan çekirdek sayısı gibi.

Asıl değerinizi öğrenmek için işlemcinizin sayfasına bakabilirsiniz.

RAM için de model kodu ile arama yapabilirsiniz. Buraya yazsaydınız söylerdik.

Teşekkürler.

Benim bilgisayarım 2 GB RAM'li ve ben 2 daha alacağım 4 olması için sizce bu bilgisayarım ile uyuşur mu?

1626887611743.png
1626887732058.png
1626887766313.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı