Crack Neden Tavsiye Edilmez?

• Konuyu başlatan Mehmet Unsal
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 91
  • Görüntüleme 10B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk olarak konu amacı saçma. İlk olarak zengin olan istediğini alır olmayan alamaz bu kadar basittir. Gerçek dünyada da böyle bilgisayar dünyasında da böyle. Bilgisayar sadece oyun, müzik, vs. için üretilmiş bir şey değildir. Parası olmayan almayacak, parası olmayana da erpo'nun en başta dediği gibi demosu var. Demosu olmayan için de görsel zevkiniz için youtube videoları ve oyun kafeler var.
Örneğin bilgisayarın xxx oyunu kaldırmıyor, yok ben bunu ille de oynayacağım deyip ekran kartını veya donanımı yükseltmeyi istiyor ve yapabiliyorsan oyunu da crack yerine parasını verip kullanmak zorundasın.

Diğer bir örnek; Evine ekmek dahi götüremeyen biri veya birileri İphone gibi pahalı telefonlarla veya akıllı telefonlar alıp gezmelerini çok biliyor bizim millet. Sizlerin durumu da aynıdır ve farkı yoktur. Paranız yok diyelim ve hadi bilgisayarı da aldınız yukarıdaki yazılarıma rağmen ille de ben oyun oynayacağım diyorsanız oyun dünyasında çareleri var, Online oyunlar oynayabilirsiniz. Oyunu geçtim yine yukarıda yazdığım gibi bilgisayar size her zaman oyun oynayın diye alınmıyor, derslerinizi çalışın size yardımı olsun notlarınızı düşük getirmeyin diye alınıyor. Bu demek değildir ki oyun hiç oynamayacaksınız ücretsiz oyunlara yönelip, müzik dinleyip video izleyip eğlenceye de zaman ayırabilirsiniz.

İlle de paralı oyun alacağım diyorsanız veya Windows alacağım diyorsanız kampanyalar ve daha ucuza satan yerleri araştırıp bütçeniz yetiyorsa alabilirsiniz. Yetmiyorsa da biriktirmeyi öğreneceksiniz. Biriktirme ile olmaz derseniz anne ve babalarınız çalışıyorsa sizde bir yere girip çalışıp hakkınızı arayacaksınız. Ben daha küçüğüm diyenler mutlaka çıkacaktır. Bunu diyenler sanayilere veya tesislere bir yolu düşsün görsünler orada çalışan çocuklara sorsunlar onlar da sizin düşündüğünüzü mü düşünüyor diye.

Yine bazıları diyebilir sen bunları yazıyorsun ama sen orj. oyun mu kullanıyorsun diye. Hayır kullanmıyorum çünkü yukarıda yazılanlar benim için de geçerli olduğu için durumum buna müsade etmiyor ve paralı oyun oynamıyorum. Yada alamayacağım bir şeyi crackleyip kullanmıyorum.

Bundan sonra da aynı konuları açıp başkalarını gaza getirip başkalarının aklını çelmeye çalışmayın. Bu konuyu veya diğer açılan konuları gösterip bir yanlışa sürüklenmeyin.

Hayatında iki kod yazmayıp, yazmasının ne kadar zor olduğunu bilmeyen kişiler gelmiş korsanı savunuyor. O oyunlar yapılırken ne emekler harcanıyor biliyor musunuz? Bunun dışında milyonlarca dolar para harcanıyor o oyunlara. Yok müzik lisansı, yok o lisansı. Siz ise gelip onca harcanan paranın ve emeğe bir kopyala yapıştır ile sahip olabiliyorsunuz. Ne kadar kolay değil mi? Aslında kolay olmamalı. Çünkü elde fiziksel bir şey olmasa da bir emek ve harcanan para var. Yapımcısına zararı yok deyip her şeye ücretsiz, çalarak sahip olabiliyor musunuz?

Başkaları oynayacak biz bakacak mıyız diye sormuşsun. Evet, bakacaksın. Nasıl gidip bir arabayı durumunuz var ise alıp, yok ise sadece izleyebiliyorsanız oyun için de öyle olmalı. Çünkü dünyada maalesef herkes eşit şartlara sahip değil. Eğer onun fiyatını karşılayabileceksen alırsın, karşılayamayacaksan almazsın. Bu kadar basit.

Herkes bayıla bayıla gidip bir oyuna 180 TL vermiyor. Karşılığında bir şey aldığı için, harcanan emek ve para olduğu için veriyor. İşin dini kısmına hiç girmiyorum. O insanın kendi inancına kalmış bir şey, beni ilgilendirmez. Ayrıca zaten o kadar pahalı olan oyunları oynayabiliyorsan sağlam bir bilgisayara sahipsindir. O bilgisayarı da alabildiysen oyunları da alacaksın.

Sonuç olarak paran varsa alıyorsun, yoksa sadece izliyorsun. Ha yok, ben crack kullanırım diyorsan iyi oyunlar. Fakat sonra gelip hata verdi, kastı, güncellemesi yok, online giremiyorum diye de ağlamayacaksın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı