Neden crack oyuna bu kadar karşısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lisans anahtarı almazsan hırsızlık yapmış olmuyorsun.
Windows 10'da lisans anahtarı almazsanız özellikler kısıtlanıyor.

Ama sizin bahsettiğiniz Lisans Anahtarı almamak değil.

Siz şundan bahsetmişsiniz:

Sen setup dosyasını bulup, Crack'le oyunu oynar hale getiriyorsun.

Burada, geliştiricinin ya da yazılım sahibinin izni ve lisansı dışında bir müdahele var.

Örneğin geçen hafta çıkan DOOM etharnal'ı düşünelim. Piyasada 600 lira gibi fiyatlara oyunlar varken 199 lira fiyatla çıktı. Ama bir kaç gün içinde crack'i çıktı. Açıkçası ben üzüldüm hemen kırılmasına. O kadar emek vermişler ve diğer oyunlara kıyasla makul fiyata sunuyorlar ama yinede o kadar emeği hiçe sayıp oyunu kırıyorlar. Şimdi diyeceksin ki 199 lira az para değil. Evet haklısın yine az değil. Ama gidip crack'ini oynamak yerine birkaç ay bekle indirime girsin o zaman satın al.

Korsan kullanmayın diye her şeyi yaptılar, koca platform kurup sezonluk neredeyse bedava oyun verdiler, yetmedi 15TL'ye 150 tane oyun üyeliği yaptılar, yetmedi oyunları bedava yapıp içeriği ücretlendirdiler, millet hala korsanda. Bu adama bedava versen ne olur? Virüs yemeye meraklı.

Ayrıca o kadar uğraşıyorlar, bedava mı olacak bir de? Tamam kardeşim, ileride iş sahibi olunca sana maaş falan yok, bedava çalış öyle köle gibi.

Genelde orijinal kullanmaya özen gösteririm ama mesela Adobe'nin yazılımlarına gidip aylık 130 lira vermek, bireysel kullanım açısından hiç mantıklı gelmiyor bana. Yıllık olsa alabilirdim ama aylık çok fahiş fiyata geliyor bana. O yüzden crack :D

Karşı değil de korsana destek vermedikleri için cevap verilmez genelde. Crack oyun demek korsan oyun demek. Korsan ve Crack'ta virüslere çok fazla ev sahipliği yapıyor maalesef. Yani can sıkıntısına bir Age of Empires oynayayım ne olacak ki dersin ama crack yaptığında bir bakmışsın 10 tane CD-ROM görüntüsü oluşmaya başlar:) Önünü alamazsın sonrasında da.

Orijinal oyun alıp crack kullanan da var.
Bug oluyor mesela, crackte düzeltilmiş oluyor. :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde orijinal kullanmaya özen gösteririm ama mesela Adobe'nin yazılımlarına gidip aylık 130 lira vermek, bireysel kullanım açısından hiç mantıklı gelmiyor bana. Yıllık olsa alabilirdim ama aylık çok fahiş fiyata geliyor bana. O yüzden crack :D
Eğitim ve küçük işler için kullanılır ama profesyonel işler için kullanıyorsan ve bunu gelir kaynağı haline getirdiysen paşa paşa ödemek zorundasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı