Crack oyun kullanılmalı mı?

MustafaCem

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığım gibi sizce crack oyun kullanılmalı mı? İlk olarak crack kullanmak emek hırsızlığı olabilir hak veriyorum ama oyunu alacak maddi durumu olmayanlarımız da var. Mesela ben crack oyun kullandım. Sizce kullanılmalı mı kullanılmamalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılmalı, bu sadece maddi durumla alakalı değil. Maddi durumum el verdiği halde fiyatı olması gerekenin üzerinde olduğu için belli oyunlara para vermem. Para meselesi değil ilke meselesi. Mesela sinemaya da gitmiyorum çünkü 20-25tl oradaki hizmet için çok fazla.

Orijinal oyun alacak paran yok ama günümüz üst düzey oyunları açacak bilgisayarın var, her gün 20 ₺ sigaraya, sırf gösteriş olsun diye karton bardakta kahveye paran var Oyun oynamak zevk işidir, paran yoksa ücretsiz oyunlara yönel, o oyunlar sana hitap etmiyorsa kalkıp insanların emek verdiği oyuna "aBe bAraM yetMiyoR abE craCk iNdiririm" dememenin manası yok. Ha dersin ki oyunu dijital ortamda bulamıyorum, artık satılmıyor, o zaman indirirsin korsan oynarsın çünkü yapımcı oyundan elini çekmiş demektir bu.

Crack kullanıyorsan da gelip böyle yerlerde bunu belirtmen senin problemli olduğun ve illaki birilerinin yüzüne ağır söylemde bulunmasını istemen demektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal oyun alacak paran yok ama günümüz üst düzey oyunları açacak bilgisayarın var, her gün 20 ₺ sigaraya, sırf gösteriş olsun diye karton bardakta kahveye paran var (genel konuşmuyorum, IQ sayısı kromozom sayısından düşük kişiler atlamasın, deli etmeyin adamı.) oyun oynamak zevk işidir, paran yoksa ücretsiz oyunlara yönel, o oyunlar sana hitap etmiyorsa kalkıp insanların emek verdiği oyuna "abe baram yetmiyor abe crack indiririm" dememenin manası yok. Ha dersin ki oyunu dijital ortamda bulamıyorum, artık satılmıyor, o zaman indirirsin korsan oynarsın çünkü yapımcı oyundan elini çekmiş demektir bu.

Öncelikle 15 yaşındayım, bilgisayarımın işlemcisi 2010 yılında çıkmış, sigara içmiyorum, bulunduğum ilçe de o dediğiniz karton bardakta kahve satan yer sayısı 2,3 zaten dışarı çıkmıyorum. Yazdığınız mesaj biraz boş bir mesaj olmuş bence.

İsteyen kullanır önceden Steam'ı bilmezken istediğim oyunu Google'ye nasıl indirilir yazıyordum ve o videoda anlatılan şekilde indiriyordum sonradan Steam'e geçtim ve crack oynamama ya başladım tabii durumun yeterli değilsin kullan.

Umarım bir gün şu "Oyuna, şuna buna (emek verilen şey için) para vermem." Diyen tipler en kısa sürede hırsızlığa maruz kalır, varsa arabaları gasp edilip çalınır da o zaman belki anlarlar emek verdiği şeyin bir başkası "Niye para vereyim, şununkini çalmak varken." Mantığının ne kadar ağır olduğunu anlarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı