Crack oyunu sildikten sonra virüs kalmış mıdır?

Hocam eğer arkadaşınız crackleri gömülü bir şekilde indirdiyse antivirüs programları genellikle virüs olarak algılıyor setupları.

Siz virüs taraması yapmışsınız zaten. Virüsleri silmişsiniz de. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Kesin bir şey söyleyemeyiz ama bence manevi dosyalarınızı bir Flash belleğe yedekleyip format atarsanız temiz bir kurulum olur hem de dosyalarınız gitmez.
Biraz düşün bakalım diyelim ki gerçekten arkadaşımızın PC'sinde virüs var. Flash belleğe virüslü PC'deki dosyaları atarsak Flash bellek de virüslenir.

Yahu nereler miş bu düzgün siteler? Şundan eminim ki bir yerde beleşlik varsa orada ürün sensin. Yıllarca böyle oldu hep böyle olacak. Soruya gelirsek Defender zaten bu tarz virüsleri bulabiliyor. Gerekli güvenlik önlemlerini aktif edin ve ilerleyen süreçlerde bilgisayarın durumuna göre hareket edin.

Hocam ne gerginlik böyle, hayatımda hep crack kullandım ailem oyun için para vermediğinden hayatımda virüs yediğimi hatırlamıyorum aynı diğer hocalarım gibi düzgün sitelerden indirilen crack programlar bence gayet iyi ve virüssüz. He bu arada her parayla aldığın uygulamadan virüs çıkmayacak diye bir şey yok, ona bakılırsa 10 TL'ye kendi paramla aldığım (11 yaşındaydım) Minecraft bedrock mağaza hesabından hem dolandırılıp hem de trojan yemiştim o günden beri key veya hesap almıyorum.

Yahu nereler miş bu düzgün siteler? Şundan eminim ki bir yerde beleşlik varsa orada ürün sensin. Yıllarca böyle oldu hep böyle olacak. Soruya gelirsek Defender zaten bu tarz virüsleri bulabiliyor. Gerekli güvenlik önlemlerini aktif edin ve ilerleyen süreçlerde bilgisayarın durumuna göre hareket edin.

Xatab'tan virüs ye gel beni bul.

O kadar da paranoyak olmamak lazım. Ben yorum yaparken 2-3 yıllık deneyimle değil, en az 13-15 yıllık tecrübemle yorum yapıyorum. Evet bal gibi de bedava da oynanır virüs de kapılmaz. Evet 1 kıytırık oyun için virüs kapılabilir hatta PC bile çökebilir. Bunlar ihtimal. Virüs sebebiyle bilgisayarımı bozduğum oldu ama o bozduğum zamanlar oyun diye indirdiğim dosyaların siteleri belirsiz sitelerdi, oyun indir diye yazıp karşıma çıkan rastgele sitelere dalar oyun indirir ve virüs bulaştırırdım. Ama yasak olduğunu düşündüğüm için burada ismini yazamayacağım 5-10 tane site yıllardır bu işi sorunsuz yürütüyor. İstersen doğrudan işin kaynağına gidip FitGirl'den bile indirebilirsin. Yani öyle her zaman bedava diye kullanıldığını düşünmene gerek yok.

Geri
Yukarı