Crack Windows 11 sorun yaratır mı?

Yarkın Can

Picopat
Daha fazla  
RAM
6400mhz Cl32 2x16GB DDR5
SSD veya HDD modeli
Samsung 990Pro
Ekran kartı
Rx 7900XT
Anakart
MSI Mag Tomahawk B650
İşlemci
AMD Ryzen 7 7700X
Windows 11'i orijinal indirdim ancak korsan bir şekilde aktif ettim. Daha önceki bilgisayarım çok daha güçsüz olmasına rağmen herhangi bir sorun yaşamıyordum ancak bu bilgisayarımda çoğu oyun donuyor, takılıyor veya çöküyor. Bunun sebebi acaba Windows'u crack kullandığım için olabilir mi veya bunun başka zararları var mıdır?
Bu arada bütün sürücülerim güncel ve oynadığım oyunlar orijinal.

Windows 11'i orijinal indirdim ancak korsan bir şekilde aktif ettim. Daha önceki bilgisayarım çok daha güçsüz olmasına rağmen herhangi bir sorun yaşamıyordum ancak bu bilgisayarımda çoğu oyun donuyor, takılıyor veya çöküyor. Bunun sebebi acaba Windows'u crack kullandığım için olabilir mi veya bunun başka zararları var mıdır?

Hocam eğer KMSpico kullandıysanız %99 virüstür ve hiç önerilmez. Ayrıca sisteminize baktığımda Windows key almaya paranızın yetmemesi gibi bir durum yok gibi duruyor.

Mümkünse hiçbir ürünü Crack'li bir şekilde kullanmayın özellikle içerisinde KMSpico varsa. İnternette uygun Windows 11 lisansı bulabileceğiniz onlarca satıcı var.

Bilgisayar'a format atmanızı öneririm. İnternette ucuza keyler var. Korsan oyun ve programların içinde direkt virüs olmasa da arka kapı bırakıyorlar genelde. Arka kapıyı bırakan istediği zaman istediği zararlıyı vs. yüklüyor sonra. Bilgisayarında değerli veri veya bilgi olmasına gerek yok. Adamlar sisteminizi mining için kullanabilir ya da Instagram, Youtube vs. için bot olarak kullanarak üzerinizden gelir elde ediyorlar. Mining işleri için kullanıyorsa sistem bariz kasar. Sosyal platformlar vs. için bot olarak kullanıyorsa internetinizi kullanır. Özellikle ağ tırafiğinde anlık artışlar vs. olur. Özetle adam keyfince at koşturur sisteminde. Bu tür gelir modelleri yüzünden korsan programların yayınlandığı kaynak sitelerle sıkı iletişim ve dayanışma içindeler. Eskiden olduğu gibi kuru kuruya crack yapılmıyor.

Crack Windows'a virüs bulaşması daha yüksek orandadır. Ayrıyeten oyun performansı, vesaire genel performans için orijinal Windows kullanmanız daha makuldur tabii ki. Ve bazen insanlar mavi ekran hatalarıyla da karşılaşabiliyorlar. Nedeni de crack Windows'tan kaynaklanıyor olabilir.

Crack Windows'a virüs bulaşması daha yüksek orandadır. Ayrıyeten oyun performansı, vesaire genel performans için orijinal Windows kullanmanız daha makuldur tabii ki. Ve bazen insanlar mavi ekran hatalarıyla da karşılaşabiliyorlar. Nedeni de crack Windows'tan kaynaklanıyor olabilir.
Peki format atıp windowsu etkinleştirmeden orijinal kullansam bir sorun olur mu veya fayda sağlar mı?

Şüphe ediyorsanız temiz kurulum yapın ve KMSPico kullanmayın.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ama galiba ben kendimk tam ifade edememişim. Ben zaten sizin dediğiniz gibi internet üzerinden kod satın alıp aktif ettim yanlış hatırlamıyorsam 80 tl civarı bir şeydi. Böyle kullanmanın bir zararı olur mu diye sormuştum aslında.

Zaten ben de en ufak oyun bile olsa korsan kullanmıyorum, internetten bilinmedik sitelerden bir şeyler indirmiyorum, düzenli olarak driverları güncelleyip virüs taraması yapıyorum ancak AMD'nin saçma driverlarından mıdır bilmem dediğim gibi takılmalar ve çökme sorunları oluyor ben de acaba internetten aldığım keyden dolayı mı dedim. Peki yine de format atmam bir işe yarar mı yoksa gerek yok mu?

Geri
Yukarı