Windows 10 Orjinal İle Crack Farkı Nedir?

Çözüm
Crack kullanmanın en başlı sorunu yüksek HDD, RAM ve Ağ kullanımıdır.
Bunu şu an orijinal, daha eskilerde crack kullanan birisi olarak söylüyorum.
Orijinal kullandığınız zaman sisteminiz daha stabil çalışır.
Bazı cracklerde mining işlemi bile yapıldığı görülür.
Ki zaten piyasada çok uyguna satılan ürün anahtarları bulunuyor, anlayacağınız değmez.
selam arkadaşlar
yaklaşık 1 yıl öncesine kadar win 10 orjnal vardı lap top ta hardisk çökünce formatlandı vs.. orjinal win 10 a tekrar ulaşabilmemin bi yolu varmı.çünkü şuan orjinal olmayan bir win 10 kullanıyorum ve sanırım cok kasma yasanıyor.
yardım için şimdiden teşekkür
Lisansını resimdeki gibi bir kontrol et bakalım.
qq.PNG

@apex38
MAK olarak aldım, RETAİL olarak güncellendi. 2 yıl oldu deli gibi çalışıyor. :) Bir 10-15 tanede çevreme almıştım. Onlarınki de sorunsuz çalışıyor hala.

@matadoria hocam tam kavrayamadım bu mevzuyu size danışmak isterim, Windows 10 etkinleştirme yöntemi ile mi crack veya orijinal olur yoksa indirirme şekli ile mi? Mesela ben daha önce KMS ile etkinleştirdim fakat içim rahat olmadığı için HDD'yi tamamen boşaltıp, formatlayıp Microsoft'un sitesinden media creation tool aracılığıyla Windows 10 kurdum ve kendisi otomatik lisansladı. Ben şu an orijinal mi kullanmış oluyorum? Gece gece rahatsız etmek istemezdim fakat aklıma takıldı yanıtlarsanız sevinirim :) .

@matadoria hocam tam kavrayamadım bu mevzuyu size danışmak isterim, Windows 10 etkinleştirme yöntemi ile mi crack veya orijinal olur yoksa indirirme şekli ile mi? Mesela ben daha önce KMS ile etkinleştirdim fakat içim rahat olmadığı için HDD'yi tamamen boşaltıp, formatlayıp Microsoft'un sitesinden media creation tool aracılığıyla Windows 10 kurdum ve kendisi otomatik lisansladı. Ben şu an orijinal mi kullanmış oluyorum? Gece gece rahatsız etmek istemezdim fakat aklıma takıldı yanıtlarsanız sevinirim :) .
Aramaya "winver" yazın ve resimdekileri uygulayarak kontrol edin.

Dosya Ekleri

• win1.jpg
    win1.jpg
    91,7 KB · Görüntüleme: 74
@MHC "winver"de "Bu ürün Microsoft Yazılım Lisans Koşulları kapsamında lisanslanmıştır:" yazıyor. Windows Script Host'ta ise sizinkinden farklı olan bi' Windows(R), Core edition bi' de ürün anahtarı, onun dışındakiler aynı, "RETAIL channel" yazıyor. Windows'um orijinal midir? Normalde SS atacaktım fakat atamıyorum.

Geri
Yukarı