Crack yazılımların gerçek yüzü

Boş konu açıkçası. Crack 3. parti bir yazılım olduğu için Trojan olarak algılanacaktır.

Güvenilir yerlerden crack indirilirse hiçbir şey olmaz. Senelerdir aynı yerden crack indiriyorum 1 kere bile sorunla karşılaşmadım.

"virüssiz gta 5 indir" yazıp önünüze ilk çıkanı indirirseniz tabi virüs yersiniz.

Evet arkadaşlar, bu rehberde sizlere crack yazılımların gerçek yüzünü göstereceğim. Başlayalım!

Eki Görüntüle 1199080

IDM crack dosyası:

Eki Görüntüle 1199082

Eki Görüntüle 1199083

Eki Görüntüle 1199084

Eki Görüntüle 1199081

Bunlar en yaygın crack dosyaları. Hepsini YouTube'dan indirip bazı yerlerden buldum. Umarım bir daha crack kullanmazsınız :D.
trojan aslında her hangi bir kullanıcının gizli bilgilerini toplamak (örn: şifreni yazarken bastığın harf kombinasyonları gibi vb.) kameranı izlemek veya mikrofonunu dinlemek o kadar tehlikeli değil. korkma :)

Boş konu açıkçası. Crack 3. parti bir yazılım olduğu için Trojan olarak algılanacaktır.

Güvenilir yerlerden crack indirilirse hiçbir şey olmaz. Senelerdir aynı yerden crack indiriyorum 1 kere bile sorunla karşılaşmadım.

"virüssiz gta 5 indir" yazıp önünüze ilk çıkanı indirirseniz tabi virüs yersiniz.
Kanıtsız bir şekilde virüssüz demeniz aşırı yanlış...

Burada GNU/Linux ve Windows zararlılarının çokluğundan bahsedersek yenen taraf yani virüs'ün az yazıldığı GNU/Linux olacaktır?
Windows'a fazla virüs yazılması neyi değiştiriyor? Bu zararlılar çalıştırılmak için sistemdeki bir zafiyeti kullan(a)mıyorlar zaten, koda çalışma iznini tam olarak sen veriyorsun. Saçma sapan bir yorum olmuş.

1641325647183.png
Hergün açarım, boş konu diye buna derim(!):like:

Windows'a fazla virüs yazılması neyi değiştiriyor?

Şöyle örnekleyeyim;

Hacker olduğunu düşün ve dünyada sadece 1.000.000 tane Windows, 1.000 tane GNU/Linux var. Tüm vaktini Windows için virüs yazmaya mı ayrırıdın yoksa Linux'a mı? İkisine de deme şansımız yok çünkü bu sistemleri koruyan siber güvenlikçiler sürekli Update ile açıkları kapatmaya çalışıyor. Ayrıca GNU/Linux açık kaynak koda sahip olduğu için topluluk tarafından da açıkları kapatılabiliyor. Bir de GNU/Linux kullanan kişilerin daha bilgili olduğunu düşünürsek... vs. vs. GNU/Linux için artılar Windows'u yenecektir.
Virüssüz demedim ki, virüs içeriyor zaten 3. yazılım bir uygulama olduğundan dolayı.

Mesela Knight Online diye bir oyun var, o oyun virüse izin vermediğiniz taktirde çalışmıyor hiçbir şekilde. Olay bunun gibi.

Yanlış bilgi vermeyin oyun Steam'den oynanıyor ve Kaspersky ile bal gibi de çalışıyor.

Şöyle örnekleyeyim;

Hacker olduğunu düşün ve dünyada sadece 1.000.000 tane Windows, 1.000 tane GNU/Linux var. Tüm vaktini Windows için virüs yazmaya mı ayrırıdın yoksa Linux'a mı? İkisine de deme şansımız yok çünkü bu sistemleri koruyan siber güvenlikçiler sürekli Update ile açıkları kapatmaya çalışıyor. Ayrıca GNU/Linux açık kaynak koda sahip olduğu için topluluk tarafından da açıkları kapatılabiliyor. Bir de GNU/Linux kullanan kişilerin daha bilgili olduğunu düşünürsek... vs. vs. GNU/Linux için artılar Windows'u yenecektir.

Yanlış bilgi vermeyin oyun Steam'den oynanıyor ve Kaspersky ile bal gibi de çalışıyor.
Knight Online hakkında bilginiz olmadığı için bir şey demiyorum. Steam versiyonundaki Knight Online, orijinal Knight değil.

Orijinal Knight, NTTGame sitesinden indiriliyor. Steam versiyonu sadece ek bir versiyon, orada neredeyse kimse oynamıyor zaten.

Güvenilir yerlerden indirilen crackin sorun çıkarmayacağına neden ikna olmuyorsunuz anlamıyorum. Her virüs, zararlı bir virüs değildir. 3. parti yazılımlar Trojan olarak gözükür bunu ufak bilgisi olan herkes bilir zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PowerPC, Sparc64, RISC-V veya ARM bir sisteme geçtiğinde seni ciddiye alacağım.

Hacker olduğunu düşün ve dünyada sadece 1.000.000 tane Windows, 1.000 tane GNU/Linux var. Tüm vaktini Windows için virüs yazmaya mı ayrırıdın yoksa Linux'a mı?
Yalnız şu anda dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Linux 🤣 Bir saniyeliğine bunun böyle olmadığını, sadece 1000 kişinin kullandığını farz etsen de bir şey değişmez. Ofans ve defans denge halindedir. Windows, kullanıcı sayısı bakımından hackerlar için kırılması ne kadar değerli ise, onu geliştirenler için de koruması o kadar önemli ve bunun için harcanan bütçe o kadar büyüktür.

Ayrıca GNU/Linux açık kaynak koda sahip olduğu için topluluk tarafından da açıkları kapatılabiliyor.
Bu sayede...?

Bir de GNU/Linux kullanan kişilerin daha bilgili olduğunu düşünürsek...
Patladım burada. Kullanıcının bilgili olmasıyla zafiyetin ne alakası var? Ezberlediklerinin dışına çıkma sen en iyisi, gizlilik mizlilik iyi gidiyordun ama bilginin olmadığı konularda pek akılcı yorum yapamıyorsun anlaşılan.

Geri
Yukarı