CRC hataları nasıl düzeltilebilir?

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Aktif olarak kullandığım ZTE zxhn H168a v2.0 modemimde CRC hataları çoğaldığı zaman internet 50 Mbps'den 1 Mbps'e düşüyor. Modemi yeniden başlatınca düzeliyor. Sırf bu CRC hataları yüzünden 2-3 günde bir modemi yeniden başlatmak durumunda kalıyorum. Bu CRC hataları neden kaynaklanır? Modem sorunlu olabilir mi?
Şu an yavaşlama yok mesela bu hata CRC 20K'ları bulunca yavaşlamaya başlıyor.
Hat değerlerim;

1633091598012.png

Aktif olarak kullandığım ZTE zxhn H168a v2.0 modemimde CRC hataları çoğaldığı zaman internet 50 Mbps'den 1 Mbps'e düşüyor. Modemi yeniden başlatınca düzeliyor. Sırf bu CRC hataları yüzünden 2-3 günde bir modemi yeniden başlatmak durumunda kalıyorum. Bu CRC hataları neden kaynaklanır? Modem sorunlu olabilir mi?
Hat değerlerim;

Eki Görüntüle 1177701
Altyapı kaynaklı muhtemelen. Bende de sürekli oluyordu bina içi altyapımı yeniledim düzeldi. Ya ISS'inizden hız düşürmelerini talep edeceksiniz ya da altyapı yenileyeceksiniz. Bina içi döşeme ile ilgili bir sorun da olabilir.

Altyapı kaynaklı muhtemelen. Bende de sürekli oluyordu bina içi altyapımı yeniledim düzeldi. Ya ISS'inizden hız düşürmelerini talep edeceksiniz ya da altyapı yenileyeceksiniz. Bina içi döşeme ile ilgili bir sorun da olabilir.
Hocam adamlara dedim kabloyu yenileyin de öyle takın diye. Adamlar artık biz karışmıyoruz o dıştaki kabloya siz alıp taktıracaksınız diyor. Şaka gibi.

Hat değerlerim;

Eki Görüntüle 1177701
Modemin de geçmişte etki ettiğini gördüm ama o CRC'ler muhtemelen kablolarla ilgili. Bina ankastresinden dairenize kadar kablo çektirmenizi öneririm.

CRC arttığında dediğiniz gibi hat hantallaşır.

Düzeltmezseniz de yeniden başlatmanız gerekebilir.

Hat değerlerim;

Eki Görüntüle 1177701
Sorun çözüldü mü, çözüldüyse nasıl çözüldü?

Geri
Yukarı