Creality ender S1 Plus vs S1 Pro vs CR10 Smart

atprk

Kilopat
Yaklaşık 10.000 TL bütçem var. Bayağı araştırdım ve bu üç yazıcı arasında kaldım.

Baskı boyutu (CM)
S1Plus: 30x30x30.
S1Pro: 22x22x27.
CR10s: 30x30x40.

Desteklenen filamentler.
S1Plus: Pla, abs, tpu, petg.
S1Pro: Pla, abs, tpu, petg, wood, pa (ahşap ürünler basılabiliyor)
CR10s: Pla, abs, tpu, petg.

Isıtma gücü (derece)
S1Plus: Noozle 260, yatak 100.
S1Pro: Noozle 300, yatak 110.
CR10s: Noozle 260, yatak 100.

Yazdırma şekli.
S1Plus Type-C USB ve SD Card.
S1Pro: Type-C USB ve SD Card ve Wi-Fi(ekstra box gerekli ve box Türkiye'de bulunmuyor)
CR10s: Wi-Fi ve SD Card.

Sensör.
S1Plus: Filament sensörü ve devam etme var.
S1Pro: Filament sensörü ve devam etme var.
CR10s: Sanırım bu iki özellik yok.

Fiyat.
S1Plus: 10.400
S1Pro: 9.800
CR10s 10.900

Sorun çıkma ihitmalleri.
CR10s çok önermiyorlar çünkü oto ayarlaması manuel olmuyormuş ve hatalı baskı alan çok var ama baskı boyutu olarak ve en iyi özelliği olan Wi-Fi olması ve üst düzey kullanıcılar serisinde olması nedeniyle tercihimdi ama parçaları çabuk kırılıyormuş ve sensör kısmındaki özellikler olmadığından S1 modellerine karar verdim.

S1Plus ve s1Pro gerek desteklenen filamentler gerek ısıtma gücü gerek yazdırma şekli olarak Pro daha öne çıkıyor. Ama tüm bunlara rağmen baskı boyutu çok kararsız bıraktı. Bir de bazı kullanıcılar S1Plus tabla bombeli kalıyormuş diye okudum.

Yarın sipariş vereceğim karar veremedim üç model için yardımlarınızı bekliyorum.

Cr10S 5 yıl önce çıktı, Cr10 Smart da sanırım 2 yıllık, yani farklı ürünler.
Tabla değiştirilebilecek bir parça. S1 plus'da full metal hotend yok diye hatırlıyorum, dolayısıyla boru nozül ile temas halinde, 260 dereceden çok önce boruyu ince ince eritmeye başlar, yayacağı zararlı gaz da cabası.

Cr10S 5 yıl önce çıktı, Cr10 Smart da sanırım 2 yıllık, yani farklı ürünler.
Tabla değiştirilebilecek bir parça. S1 plus'da full metal hotend yok diye hatırlıyorum, dolayısıyla boru nozül ile temas halinde, 260 dereceden çok önce boruyu ince ince eritmeye başlar, yayacağı zararlı gaz da cabası.
Evet doğru ayrıca pro modelinde daha fazla yükseltme ve özellik mevcutmuş en çok satanlardan ve en az sıkıntı çıkaran modellerden. O yüzden bugün biraz uygun bir fiyatada bulduk pro almaya karar verdik. Alacaklar için pro önerebilirim eğer bütçeniz var ise 15.000 TL civarında cr-10 smart pro önerebilirim hem baskı boyutları hem üst düzey daha büyük baskılar yapabiliyorsunuz hemde WI-FI ve kamera ile de takip edebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı