Ender 3 S1 Pro vs Neptune 4 Pro

Akın655

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıktaki 2 adet yazıcıyı beğendim. Hangisini alacağıma karar veremedim. Daha önce hiç 3D yazıcım olmadı. Evde hem hobi için, hem de iş için kullanacağım. Ağırlıklı pla kullanacağım. Çok geniş bir baskı alanına ihtiyacım yok. 14.000 TL'ye kadar bütçem var. Önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Bence Ender 3 S1 Pro almalısınız. Elegoo'nun Creality kadar büyük bir topluluğu yok. En azından acemiliğinizi attıktan sonra Elegoo alırsınız. Ayrıca ikinci elllere de bakmayı unutmayın. Bazen çok iyi cihazlar çok ucuza bulunabiliyor. Fakat işi öğrenebileceğiniz yakında bir yer varsa, internetten her şeye bakmama gerek yok diyorsanız Neptune 4 Pro'yu tercih edebilirsiniz.

Bence ender 3 S1 Pro almalısınız. Elegoo'nun creality kadar büyük bir topluluğu yok. En azından acemiliğinizi attıktan sonra elegoo alırsınız. Ayrıca ikinci elllere de bakmayı unutmayın. Bazen çok iyi cihazlar çok ucuza bulunabiliyor. Fakat işi öğrenebileceğiniz yakında bir yer varsa, internetten her şeye bakmama gerek yok diyorsanız neptune 4 Pro'yu tercih edebilirsiniz.

3D yazıcılar üzerine 1 aydır araştırma yapıyorum. Sadece internetten edilebildiğim bilgilere sahibim. Bir ürünün sağlam ve iyi olup, olmadığını anlayacak durumda olduğumu düşünmediğim için 2. el bir ürüne hiç bakmadım. Çevremde 3D yazıcı ile iş yapan ya da kullanan kimse olmadığı için bütün her şeyi internet üzerinden öğrenmeye devam edeceğim. Açık konuşmak gerekirse topluluk popülasyonuna hiç dikkat etmemişim. Daha çok garanti ve dayanıklılık kısmına dikkat etmiştim. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Bence Ender 3 S1 Pro almalısınız. Elegoo'nun Creality kadar büyük bir topluluğu yok. En azından acemiliğinizi attıktan sonra Elegoo alırsınız. Ayrıca ikinci elllere de bakmayı unutmayın. Bazen çok iyi cihazlar çok ucuza bulunabiliyor. Fakat işi öğrenebileceğiniz yakında bir yer varsa, internetten her şeye bakmama gerek yok diyorsanız Neptune 4 Pro'yu tercih edebilirsiniz.
Aynen katılarak bende Ender 3 S1 tavsiye ediyorum.

Elegoo N4lerde şöyle bir durum var, makineler çok yeni, nette N3 Pro incelemeleri yayınlanırken N4 haberi geldi.

Ön siparişler henüz yeni teslime başlandı. Stabil firmware güncellemesi ihtiyacı var, mesaj gönderenlere firmware gönderiliyor ama henüz sitelerinde stabil firmware paylaşılmadı.

Öte yandan makine bir bed slingera göre çok hızlı, reklam değeri 500mm/sn'e kadar, tavsiye edilen değer 250mm/sn.

Creality, Elegoo'nun 500mm/saniyesine karşılık olarak 160mm/sn diyor. Geçmiş tecrübelerden, alınabilecek maks. hızın 160 olmayacağı konusunda herkes hemfikirdir sanırım.

N4 Pro dediğine göre üründe Klipper çalıştığını biliyorsundur, hızın kaynağı da aslen o. Hızın kaçınılmaz sonucu fanların devri ve sesi yüksek ama her parça için 6 fanı birden çalıştırman gerekmeyecektir.

Alınır mı? Sana kalmış. Ben iyi bir dalga yakalayacağını düşünüyorum.

N4 Pro yerine N4 belki daha iyi olabilir; Pro'da rayları sürekli temizleyip yağlama fikri bana çok sevimli gelmedi.

Bunda arabalı ray yok, treninkine benzer yapmışlar. Ben V2'de tekerlerle ilgili bir sıkıntı yaşamamıştım.

n4p.jpg

Son düzenleme:
Elegoo n4'lerde şöyle bir durum var, makineler çok yeni, nette N3 Pro incelemeleri yayınlanırken N4 haberi geldi.

Ön siparişler henüz yeni teslime başlandı. Stabil Firmware güncellemesi ihtiyacı var, mesaj gönderenlere Firmware gönderiliyor ama henüz sitelerinde stabil Firmware paylaşılmadı.

Öte yandan makine bir bed slingera göre çok hızlı, reklam değeri 500mm/sn'e kadar, tavsiye edilen değer 250mm/sn.

Creality, Elegoo'nun 500mm/saniyesine karşılık olarak 160mm/sn diyor. Geçmiş tecrübelerden, alınabilecek maksimum hızın 160 olmayacağı konusunda herkes hemfikirdir sanırım.

N4 Pro dediğine göre üründe klipper çalıştığını biliyorsundur, hızın kaynağı da aslen o. Hızın kaçınılmaz sonucu fanların devri ve sesi yüksek ama her parça için 6 fanı birden çalıştırman gerekmeyecektir.

Alınır mı? Sana kalmış. Ben iyi bir dalga yakalayacağını düşünüyorum.

N4 Pro yerine N4 belki daha iyi olabilir; Pro'da rayları sürekli temizleyip yağlama fikri bana çok sevimli gelmedi.

Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim. Ender-3 S1 Pro almaya karar verdim. Creality ender serileri hakkında forumlarda gezerken çok fazla upgrade yaptıklarını gördüm. S1 Pro için yapılmasını gereken bir upgrade biliyor musunuz? Şahsen ben bir ürünü en iyi haline getirip, ondan sonra sadece bakımını yaparak kullanmayı daha çok seviyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı