Creatin kilo aldırır mı?

emiremo

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Sorum vücüt yapmaya başlayacağım boyum 171 kilom 65 kreatin kilo aldırdıgını duydum. Sizce öyle mi ve kreatinle birlikte vucutum kac ayda belirli olur?
Ve en cok kilo yapan besin ne? Onu söylerseniz sevinirim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese. Sorum vücüt yapmaya başlayacağım boyum 171 kilom 65 kreatin kilo aldırdıgını duydum. Sizce öyle mi ve kreatinle birlikte vucutum kac ayda belirli olur?
Ve en cok kilo yapan besin ne? Onu söylerseniz sevinirim. İyi sosyaller.
Hayır kardeşim creatin kilo aldırmaz.

En cok kilo yapan besin dediğin şey yüksek kalorili besinlerdir buna örnek olarakta patates kızartması ve hamburger denilebilir. Spor yapıyorsan temiz karbonhidrat kaynaklarından öğününü arttırarak yemeni ve bu şekilde kilo almanı öneririm. Birkaç ay sonra yağlı değil fit ve iri bir vücudun olur.

Kreatin kilo aldırmaz, gainer aldırır. O da ne kadar gerekli size kalmış.

Kreatin kasların içerisinde daha çok su tutar ve bir miktar enerji artışı sağlayabilir. Kasların içerisinde su daha fazla olacağı için daha hacimli bir görüntü oluşturabilir. Vücudundaki yağ, kas vs. gibi her şeyin oranını bire bir aynı tuttuğunu varsayarsak -ki zor- ancak o zaman tartıda kilo artışı görülebilir. Bu artış da pek kayda değer olmayacaktır.

En çok kilo aldıran besin diye bir şey yok. Besinlerin 100 gramındaki kalori değerlerine tek tek bakarsan hangisinin daha çok kilo aldırabileceğini anlayabilirsin. Fakat önemli olan hiç bir zaman kilo almak değildir. Sağlıklı bir şekilde kilo artışı önemli olan. Bunun içinde besinlerin makro ve mikro değerleri önemli. Yiyeceklerin makro ve mikro değerlerine bakarak ihtiyacın olan besinlerin, vücudunun ihtiyaç duyduğu kadar almasın. Bunun planlamasını yapabilecek bilgi birikimine sahip değilsen bir diyetisyene danışmanda fayda var. Spor salonlarındaki spor hocalarının büyük çoğunluğuna güvenmeni tavsiye etmiyorum. Çünkü ülkemizde bilgi sahibi olup da hocalık yapan çok az insan var. Ben 2013 yılında ilk defa spor salonuna gittiğimde bana öyle saçma bir beslenme programı vermişlerdi ki 2 hafta 4 kilo almıştım ve büyük oranda yağlanmıştım. Bu yüzden her daim duyduklarını araştırarak uygulamanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı