Elektronik Creative Aurvana Live SE 399₺!

Yakın zamanda tangzu WAN'er sg almayı planlıyordum aslında ama ondan daha ucuza bunu görünce şimdi aklım çok karıştı. Ürün katlanabilir değil sanırım doğru mudur hocam? @Shuichi Tatsuo

Maalesef katlanabilir bir yapıda değil ürün.

İki ürünün de tadı farklı açıkçası. WAN'er'den aldığım zevk keyif ve bundan aldığım zevk keyif arasında büyük fark var.

Eh hocam 3-4'te bir fiyatına alıyoruz tabii irdeleyelim azıcık :ROFL:

İrdelensin irdelensin de gördüğüm kadarıyla incelemeye pek bakan olmamış. Ürünü aldım denedim fiyatına göre de beğendim parası olmayanlar da faydalansın dedim. Bazıları gibi sponsorluk üzerine marka basma aletleri övüp önermiyorum en azından. :D

Alanlar zaten geri dönüşü yapar. Kulakları büyük olanlar tam oturmadı diyecek gibi geliyor. Gerçi incelemede onu da yazmıştım.

Çakma olsa dahi bu paraya verdiği ses kalitesi ve malzeme kalitesi oldukça iyi.

Jblc100'sı kullanıyorum oyunlarda. Bu kulaklığı almaya değer mi veya Anker Q10'dan iyi ses verir mi oyunlarda?

Hocam ne Anker'i yahu ne JBL Creative bu normal fiyatı 1500 TL olan sertifikalı bir ürün bu arada biraz araştırdım iyi bir ses kartı ile çok daha iyi oluyor o yüzden ses kartı iyi olanlar tercih etsin sonra bu kulaklığı normal bir ses kartı ile besleyemezsiniz tam verim alamazsınız şahsi görüşüm bu.
@halogong sorunun cevabı bana göre ses kartınız iyiyse yazdığınız kulaklıklar bunun yanında bir hiç.

Hocam ne Anker'i yahu ne JBL Creative bu normal fiyatı 1500 TL olan sertifikalı bir ürün bu arada biraz araştırdım iyi bir ses kartı ile çok daha iyi oluyor o yüzden ses kartı iyi olanlar tercih etsin sonra bu kulaklığı normal bir ses kartı ile besleyemezsiniz tam verim alamazsınız şahsi görüşüm bu.

Böyle bir durum yok.

Elimde earstudio ES100 var ve telefonun kendi çıkışı ile arasında öyle ahım şahım bir farkı yok.

Normal bir çıkış ile rahatlıkla sürülebilecek ve kullanılabilecek ürün kendisi.

ek bir dac/amp olmadan rahatlıkla sürebilir ve verim alınabilir.

@halogong sorunun cevabı bana göre ses kartınız iyiyse yazdığınız kulaklıklar bunun yanında bir hiç.

Bilmediğim sormuştum 🙃. Ses kartım yok ama anakartın kendisinde aşağıdaki ses kartı bulunuyor, iş yaparsa kulaklığı alabilirim.

Realtek® ALC S1200A 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC´i

Bilmediğim sormuştum 🙃. Ses kartım yok ama anakartın kendisinde aşağıdaki ses kartı bulunuyor, iş yaparsa kulaklığı alabilirim.

Realtek® ALC S1200a 8-kanal yüksek tanımlı ses codec´i

O konuda detaylı bilmiyorum ses kartlarını bilgi sahibi olan bir arkadaş daha doğru cevabı verecektir genelde örnek vereyim Monster laptop takıyorum aynı kulaklığı ses normal sıkıntı yok ama benim MSI takıyorum aynı kulaklığı ses çok daha fazla ve daha güçlü çıkıyor bunu biraz araştırdım zamanında Hi-Res destekliymis benim MSI bunun bir örneğide telefona takın kulaklığı ses az çıkar PC de daha fazla çıkar ama bunu sebebi AUX çıkışının verdiği güç ne kadar güçlü ise kulaklığı o kadar besliyor benim gözlemlediğim bu daha iyi fikir sahibi arkadaşlar çok daha iyi bilgi verebilirler.

Realtek® ALC S1200a 8-kanal yüksek tanımlı ses codec´i

Sorun olmaz, bir tane ekstra uzatma kablosu alman gerekir kasa ile kullanmak istersen. Kasanın ön girişleri bende pek verimli değil açıkçası.

O konuda detaylı bilmiyorum ses kartlarını bilgi sahibi olan bir arkadaş daha doğru cevabı verecektir genelde örnek vereyim Monster laptop takıyorum aynı kulaklığı ses normal sıkıntı yok ama benim MSI takıyorum aynı kulaklığı ses çok daha fazla ve daha güçlü çıkıyor bunu biraz araştırdım zamanında Hi-Res destekliymis benim MSI bunun bir örneğide telefona takın kulaklığı ses az çıkar PC de daha fazla çıkar ama bunu sebebi AUX çıkışının verdiği güç ne kadar güçlü ise kulaklığı o kadar besliyor benim gözlemlediğim bu daha iyi fikir sahibi arkadaşlar çok daha iyi bilgi verebilirler.

Zaten her ses çıkışının verebildiği bir güç var buna oranlı ses yüksekliği artıyor. Senin laptopunun Hi-Res desteklemesi ile alakası yok. İçerisindeki amfi devresinin güçlü olması ile alakası var.

İncelemede belirttiğim gibi uygulamasından 96dB Spl'e ayarladım ve 0.134vrms ile besledim gayet de doyurucu bir ses verdi. Günümüzde zaten çoğu telefon 1vmrs civarında güç verebiliyor. 400-500₺'lik kolay sürülebilir bir alet için ekstradan bir ses kartı, dac/amp arayışına girmek veya almak saçma olur.

Geri
Yukarı