Elektronik Creative Sound BlasterX G6 2293 TL

G pro x gerçek 7.1 miydi hocam?
Kanka 7.1 diye bir şey ses sistemlerinde olur 7.1 dediğimiz şey sağ ve solda üçer tane arka ve önde birer tane hoparlör olmasıdır. Kulaklıklar da genel olarak sadece 2 driver bulunduğundan 7.1 almak imkansıza yakındır. Onun yerine soundstage ve imaging vardır. 7.1 in ne anlama geldiğini atıyorum.

Kısaca bir ortamda sağ üst ve sol üst, sağ orta ve sol orta, sağ arka ve sol arka, ön ve arkada olmak üzere 8 adet ses veren aygıtın olması 7.1 anlamına gelir

Oyunlarda ayak seslerini algılamak için 7+1'i kullanmak gerekmez mi? Stereo sadece sağ ve sol verdiği için ayırt etmekte zorlanmaz mıyız?

7.1 oyunlar için yapıldı densede aslında oyundaki sesleri boğarak daha kötü hale getiriyor 7.1'in asıl işlevi filmler için ama filminde desteklemesi lazım ve gerçek hayat dediğimiz atmosferdeki 7.1 etkisi daha belirgin testlerde mesela çok belli ediyor kendini Logitech Pro X de test etmiştim en temiz haliyle belirgindi ama hangi oyuna girersen gir o ses çok kötü kalır. Her zaman stereo en iyi seçenek.

Mantıkta dediğiniz gibi bir şey fakat gerçeğe döküldü zaman yazılımsal olunca sapıtıyor bence. Stereo dediğiniz şey kulaklığın solunda ve sağındaki hoparlörlerdir. Bu hoparlör çaprazdan gelen adamı yerine göre zaten iletir size. Yani çok anlatamadım ama stereo diye çaprazdan gelen adamın sesini vermeyecek anlamına gelmez. Gerçek 7.1 olmadığı sürece sanal 7.1 sesi yapaylaştıran kötü bir şey bence ben önermem kullanmam.

Gerçek 7.1 diye bir şey yok donanımsal olarak varsa kulaklıkta zaten testte belli ediyor kendini.

Mantıkta dediğiniz gibi bir şey fakat gerçeğe döküldü zaman yazılımsal olunca sapıtıyor bence. Stereo dediğiniz şey kulaklığın solunda ve sağındaki hoparlörlerdir. Bu hoparlör çaprazdan gelen adamı yerine göre zaten iletir size. Yani çok anlatamadım ama stereo diye çaprazdan gelen adamın sesini vermeyecek anlamına gelmez. Gerçek 7.1 olmadığı sürece sanal 7.1 sesi yapaylaştıran kötü bir şey bence ben önermem kullanmam.
O zaman biraz da benim deneyimlemem lazım.

7.1 oyunlar için yapıldı densede aslında oyundaki sesleri boğarak daha kötü hale getiriyor 7.1'in asıl işlevi filmler için ama filminde desteklemesi lazım ve gerçek hayat dediğimiz atmosferdeki 7.1 etkisi daha belirgin testlerde mesela çok belli ediyor kendini Logitech Pro X de test etmiştim en temiz haliyle belirgindi ama hangi oyuna girersen gir o ses çok kötü kalır. Her zaman stereo en iyi seçenek.

Gerçek 7.1 diye bir şey yok donanımsal olarak varsa kulaklıkta zaten testte belli ediyor kendini.
Siz surround ne zaman kullanıyorsunuz?

Hayır hocam gerçek 7.1 olarak bildiğim tek kulaklık asusun eski bir kulaklığı vardı rog strix modeli o işte gerçek 7.1 di ama aşşşırı ağırdı dolayısıyla konforsuzdu.
Bundan bahsediyorsunuz sanırım. Zamanında almayı çok istemiştim ama alamamıştım :)

112072-hero.png

gerçek 7.1 olan kulaklığı konu sahibi gönderdi hocam asus yaptı zamanında da tutmadı maliyetinden ve konforundan ötürü.

O zaman biraz da benim deneyimlemem lazım.

Siz Surround ne zaman kullanıyorsunuz?

Film izlemediğim için kullanmıyorum. Bende 3 kulaklık var 1.si askerden aldığım 85 liralık kulaklık şu an onu kullanıyorum FPS oyunlarında kulak içi 2.cisi ise yine kulak içi qinera gimlet var önerdiler yine iyi kulaklık basslı hatta Logitech Pro X ile aynı ama kulak içi sesleri daha derinden verir iyidir fakat onunda zümrüt taşı kulağı bir süre sonra ağrıtıyor 3.sü Logitech Pro X onu da önerdiler ama bir zaman sonra artık dedimki en pahalısınıda alsam istenileni elde edemeyeceğim çünkü kulaklıkla olacak bir şey değil bu 85 liralık kulaklıkla olağanüstü ses alıyordum laptopta ses kartıda iyiydi ses ondan yüksek ama yazılımda bir şey vardı tahminimce o kristal sesini oradan alıyordum ama bir zaman sonra yine girdim laptopa ama o sesi alamadım o ses için uğraşıyorum net bir sesle o kristalliği birleştirebilirsem efsane olacak.

Gerçek 7.1 olan kulaklığı konu sahibi gönderdi hocam ASUS yaptı zamanında da tutmadı maliyetinden ve konforundan ötürü.

Size açıklayayım Logitech Pro X te donanımsal olarak bulunmasa arka sağ ve sol çapraz sesi kulaklık nasıl verir sanal olarak akıl var mantık var başka kulaklıkla denense olmaz belli ki kulaklıkta donanımsal olarak bulunuyor ve belirginde çıkıyordu testte ses :)

Film izlemediğim için kullanmıyorum. Bende 3 kulaklık var 1.si askerden aldığım 85 liralık kulaklık şu an onu kullanıyorum FPS oyunlarında kulak içi 2.cisi ise yine kulak içi qinera gimlet var önerdiler yine iyi kulaklık basslı hatta Logitech Pro X ile aynı ama kulak içi sesleri daha derinden verir iyidir fakat onunda zümrüt taşı kulağı bir süre sonra ağrıtıyor 3.sü Logitech Pro X onu da önerdiler ama bir zaman sonra artık dedimki en pahalısınıda alsam istenileni elde edemeyeceğim çünkü kulaklıkla olacak bir şey değil bu 85 liralık kulaklıkla olağanüstü ses alıyordum laptopta ses kartıda iyiydi ses ondan yüksek ama yazılımda bir şey vardı tahminimce o kristal sesini oradan alıyordum ama bir zaman sonra yine girdim laptopa ama o sesi alamadım o ses için uğraşıyorum net bir sesle o kristalliği birleştirebilirsem efsane olacak.

Size açıklayayım Logitech Pro X te donanımsal olarak bulunmasa arka sağ ve sol çapraz sesi kulaklık nasıl verir sanal olarak akıl var mantık var başka kulaklıkla denense olmaz belli ki kulaklıkta donanımsal olarak bulunuyor ve belirginde çıkıyordu testte ses :)
dostum pro x te donanımsal olarak bunu yapsalar sence reklamını bağıra çağıra yapmazlar mı? Gaming ve 7.1 insanları en büyülüyen balonlardan. Dediğim gibi sürücünün kalitesine bağlı her şey çaprazdanda duyarsın mirage haritasında side daki adamın merdivenden inip çıkmasını da duyarsın mesafe ayrımı yaparsın :)

Dostum Pro X te donanımsal olarak bunu yapsalar sence reklamını bağıra çağıra yapmazlar mı? Gaming ve 7.1 insanları en büyülüyen balonlardan. Dediğim gibi sürücünün kalitesine bağlı her şey çaprazdanda duyarsın Mirage haritasında sidedaki adamın merdivenden inip çıkmasını da duyarsın mesafe ayrımı yaparsın :)

Yapmamışlar bir fikrim yok ama emin olun 7.1i testte gayet belirgin şekilde veriyor donanımsal olarak. Zaten satmak amaçlı yapıyolar insanları kandırıp almaya yönlendiriyorlar, insanlarda buna kanıyor Pro X alıp test yapıp dinleyebilirsiniz arka sağ ve solu gerçekten arkanda biri varmış gibi hissettiriyor kaliteli veriyor sesi ama destekleyen oyunlarda da öyle bir şey olacağını hiç sanmıyorum filmde etkili olursa olur.

Kanka orbitte kafan rahat mı peki? En önemli şey konfor ve yorumları 30 dakikada baş ağrıtıyor diyordu. Siz 4 yıldır kullanmışsınız sanırım bir sorununuz yok ama 2500 TL'ye alabileceğiniz bir kulaklık (g6 2500 TL diye diyorum) orbiti geçemeyebilir. Kafanız rahat ediyorsa orbitten devam
Ben de Orbit kaynaklı baş ağrısı olmadı şimdiye kadar, gayet rahat ancak küçücük bir plastik tutuyor kulaklığın cupları, eli ağır birisinin elinde kalabilir, 1 yıl önce kırıldı ip + kumaşla tutturdum ayarı sabit kaldı ama iş görüyor.

Teşekkürler hocam. Orbit nerede yüzde 50 indirimdeydi acaba?

Ben de Orbit kaynaklı baş ağrısı olmadı şimdiye kadar, gayet rahat ancak küçücük bir plastik tutuyor kulaklığın cupları, eli ağır birisinin elinde kalabilir, 1 yıl önce kırıldı ip + kumaşla tutturdum ayarı sabit kaldı ama iş görüyor.

Şuan %50 indirimli hali mi 5099 TL?

Geri
Yukarı