Creative T60 alınır mı?

Ben de Amazon'dan T60 sipariş ettim, Xbox ve PS5 de kullanıyorum, bağlantı çeşitliliği açısından işime yarayacak.

Diğer yandan, Logi Z623 kullanıyorum aslında ama ses cızırtı işi beni deli etti. Sound Blaster AE5 Plus ses kartım var, o kadar donanıma rağmen, Logi'den aptal bi dip ses ve cızırtı geliyor. Özellikle sesi kısmaya başlayınca kısık seste cızırtı iyice artıyor. Ses çalarken yapıyor bu cızırtıyı, o kronik ses açıp kapatırken değil.

Örneğin Dragon Age Inquisition açıktı, menüde müzik çalıyor arka planda, cıızzzzzzzzzz, fıııııışşşşşşş diye müziğe ses ekleniyor, çıldırdım.

Windows sürücülerini şunu bunu her şeyi denedim, kaldır-kur, ses kalitesini değiştir bilmemne, tavsiye edilen her şeyi yapıyorum, hiç bir değişiklik olmadı. Başka bir hoparlör ile de deneyemiyorum, yok çünkü :) Kafayı kırdım T60'ı aldım bakalım.

Oyun konsollarında da bu cızırtılı ses çıkması işi biraz var o yüzden sıkıntı Logi'de diye düşünüyorum. Sistemi ikinci el almıştım, garantisi vs'si zaten çoktan geçmiş, muhtemelen miadını doldurdu alet...

Logitech'in bu ses sistemi işi hep deli etti, eski serilerde de hep bir problem hep bir problem, o yüzden bu sefer mevcut Z serilerinden falan da sıfır almayı düşünmedim. Creative tarafında gittim, bas muhabbeti çok güzel 2.1 sistemlerin ama Z623 gibi bir sistemi bangır bangır açamadıktan sonra da bi anlamı yok, boşa yer kaplıyor, bari bunu alayım ses kalitesi anlamında daha iyi olur diye düşünüyorum, yorumlar da o yönde.

Bakalım pişman olmayız herhalde :)

@sogut01 @sscarface

Ben de geçenlerde sipariş ettim ve ulaştı, gerçekten çok güzelmiş. Yalnız ben USB-C ile bağlamadım, SB AE5+ ses kartım var onu kullanayım diye aux ile ona bağladım.

Kendi ses kartı ve uygulaması ile çok farklı bir değişim olur mu, kablo tak çıkar et bilmemne çok uğraşmak istemiyorum şimdi düzeni kurunca üşendim deneme yapmaya.

Logi'yi de ses sisteminden kesinlikle memnun olmadığım eski model LG TV'ye bağladım, orada çatır çatır çalıyor, derdi bilgisayarlaymış.

Son düzenleme:
Kurdum. Oyun oynarken ve müzik dinlerken keyifle kullanıyorum.

Hocam merhaba ben de araştırmalarım sonucu Amazon'dan Creative T60 hoparlörü sipariş etmiştim. Ürün bugün geldi. Yaşadığım bazı sorunları izninizle paylaşmak istiyorum.

1. laptopumda Type-C girişi olmasına rağmen C ile bağlanmıyor dönüştürücü ile Type-A olarak bağlayınca hoparlörü gördü. Uzun zamandır laptopun Type-C girişini kullanmıyordum kendi telfonumu bağladım laptopa Type-C üzerinden sorunsuz bağlandı. Girişte bir sorun yok yani.

2. sitesinden Creative App driverını yükledim. Bassların şiddeti iyi fakat ses kalitesini pek beğenmedim. İnanır mısınız 1000 TL'ye aldığım JBL GO 3 Bluetooth'lu bağlanmama rağmen daha temiz bir ses geliyor. Bunun sebebi belki Type-A dönüştürücüsü kullandığım için veya laptopun ses kartının kötü olmasından kaynaklı olabilir. Ayrıca Creative Sound Blaster X4 ses kartı sipariş etmiştim onunla da deneyeceğim.

3. ürünün dahili mikrofonunu hiçbir şekilde çalıştıramadım. Ses denetim masasında seçeneklerde kayıt kısmında T60 mikrofon olarak görüyor fakat ses almıyor hiçbir şekilde.

4. bunlara ek olarak garip bir sorun daha var onu da akşam sessizlikte fark ettim. Müzik çaldığı esnada dikkatli dinleyince anlık bir kesilme sorunu var. Saliselik bir es veriyor devam ediyor sonra.

Yardımlarınızı bekliyorum.
@sscarface @Ormanci81

Hocam merhaba ben de araştırmalarım sonucu Amazon'dan Creative T60 hoparlörü sipariş etmiştim. Ürün bugün geldi. Yaşadığım bazı sorunları izninizle paylaşmak istiyorum.

1. laptopumda Type-C girişi olmasına rağmen C ile bağlanmıyor dönüştürücü ile Type-A olarak bağlayınca hoparlörü gördü. Uzun zamandır laptopun Type-C girişini kullanmıyordum kendi telfonumu bağladım laptopa Type-C üzerinden sorunsuz bağlandı. Girişte bir sorun yok yani.

2. sitesinden Creative App driverını yükledim. Bassların şiddeti iyi fakat ses kalitesini pek beğenmedim. İnanır mısınız 1000 TL'ye aldığım JBL GO 3 Bluetooth'lu bağlanmama rağmen daha temiz bir ses geliyor. Bunun sebebi belki Type-A dönüştürücüsü kullandığım için veya laptopun ses kartının kötü olmasından kaynaklı olabilir. Ayrıca Creative Sound Blaster X4 ses kartı sipariş etmiştim onunla da deneyeceğim.

3. ürünün dahili mikrofonunu hiçbir şekilde çalıştıramadım. Ses denetim masasında seçeneklerde kayıt kısmında T60 mikrofon olarak görüyor fakat ses almıyor hiçbir şekilde.

4. bunlara ek olarak garip bir sorun daha var onu da akşam sessizlikte fark ettim. Müzik çaldığı esnada dikkatli dinleyince anlık bir kesilme sorunu var. Saliselik bir es veriyor devam ediyor sonra.

Yardımlarınızı bekliyorum.
@sscarface @Ormanci81

Ben de kaliteli 2.0 (bass yeterli olursa) veya 2.1 ses sistemi arıyorum.

Sizin sorunlar ne durumda?

Konudaki diğer arkadaşlar güncel yorum yapabilir mi? Şu an bu seviyede ne alınır? Asıl problemim boşta dip ses vermemesi. Yoksa çok bir hoparlör ihtiyacım bile yoktu.

Ekleme: Hem TR hem yabancı yorumlar hem de Amazon yorumları ve fiyatı çok iyi olunca aldım geçtim 2800 liraya. Logitech'in benzer fiyatta ki dandik boğuk sesli ürünlerine para vermekten iyi etmişimdir. Geçen hafta 3850 verdiğim logi Z407'yi kurduktan 10dk sonra kaldırıp iade ettim. Hayatımda bu kadar berbat bir ses/fiyat orantısız görmedim. 300 liralık snoopy SN-211 daha berrak tiz ses veriyor... Bir bass için logi alınmaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı