Creators Update CS:GO Alt+Tab Yapınca Kitlenme Sorunu

Sorunu çözmeyen arkadaşlar için kısa vadeli çözüm söyleyeyim. Görüntü ayarlarından tam ekran yerine tam ekran pencereli yaparsanız sorun kalkacaktır. Ben w 7 ye döndüm gayet memnunum FPS drop yaşamıyorum artık.

Fall Creators Update'den sonra dahi aynı sorun devam ediyor.
Fakat bir çıkış yolu buldum: "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive" klasöründeki csgo.exe'nin uyumluluğunu windows 7'ye çektim. Sonra ekran kartını da son sürüme geçirdim. Test ettim sorun devam edecek mi diye. Etmedi. Düzeldi. Sorunun kaynağını bulamadım hala o kadar uğraşa rağmen. Yalnız çıkış yolunu buldum.
Uyumluluğu win7'ye çekin düzeliyor. Daha doğrusu bende düzeldi.

CS GO ' da cs go exe. çalışmayı durdu hatası alan siyah erkan ve kasma sorunu donma sorunu yaşayan arkadaşlar buyrun zar zor bulduğum bi video ben yaptım ve düzeldi inşallah sizlerinde düzelir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    15,3 KB · Görüntüleme: 69
O oyunu oynamıyorum, o yüzden deneme fırsatım olmadı. Ama LoL ve CS:GO'da sorun yok.
hocam merhaba. gtx 1080 ve 8700k ile suanki en güncel nvdia sürümü ve win10 pro ile cs go oynarken alt tab yapıp masaüstünde geldigimde ve tekrar alt tab ile oyuna döndügümde 5-10 saniye ekran donuyor. ne yapmamı önerirsin ?

O oyunu oynamıyorum, o yüzden deneme fırsatım olmadı. Ama LoL ve CS:GO'da sorun yok.
hocam merhaba. gtx 1080 ve 8700k ile suanki en güncel nvdia sürümü ve win10 pro ile cs go oynarken alt tab yapıp masaüstünde geldigimde ve tekrar alt tab ile oyuna döndügümde 5-10 saniye ekran donuyor. ne yapmamı önerirsin ?

Oyun ayarlarindan oyunu pencere modunda calistirmayi dene, buyuk ihtimalle duzelecek.

Oyun ayarlarindan oyunu pencere modunda calistirmayi dene, buyuk ihtimalle duzelecek.
evet o sekilde düzeliyor ancak bu seferde diger ayarları degistiremiyorum mecbur 2k da oynamak zorunda kalıyorum ya da masaüstü çözünürlügünü degiştirmem gerekiyor. bu sorun benim bilgisayarımla mı alakalı ?

evet o sekilde düzeliyor ancak bu seferde diger ayarları degistiremiyorum mecbur 2k da oynamak zorunda kalıyorum ya da masaüstü çözünürlügünü degiştirmem gerekiyor. bu sorun benim bilgisayarımla mı alakalı ?

Hayir CS GO'nun directx optimizasyon problemi.

Hayir CS GO'nun directx optimizasyon problemi.
nvidianın bir kaç ay onceki sürümünde cozuldugunden bahsetmiştin hocam, sendede devam ediyor mu bu sorun ?

Ediyor. 2 cozumu var, 1.sini yazdim sana(oyun ayarlarindan pencere modunda calistirmak.)

2.si de oyun baslatma parametrelerinden directx 10 yerine 9'u secmek. Ancak 1.si senin icin daha iyi olacaktir, lakin directx 9 ile olusturulan grafik 10'dan farkli. Ayni zamanda guncel teknoloji kullanmak daha iyidir.

Umarim yakinda gelen Spring Creators Update ile bunu da cozerler.

Ediyor. 2 cozumu var, 1.sini yazdim sana(oyun ayarlarindan pencere modunda calistirmak.)

2.si de oyun baslatma parametrelerinden directx 10 yerine 9'u secmek. Ancak 1.si senin icin daha iyi olacaktir, lakin directx 9 ile olusturulan grafik 10'dan farkli. Ayni zamanda guncel teknoloji kullanmak daha iyidir.

Umarim yakinda gelen Spring Creators Update ile bunu da cozerler.

teşekkür ederim kardeşim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı