Cristiano Ronaldo Depremzedeler İçin Yardım Uçağı Gönderdi

• Konuyu başlatan dlasb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 1B
Ancak 1 ay geçti neredeyse üstünden ve kendisinin milyonlarca seveninin olduğu bir ülke için yardım mesajından bir etkinliğe kadar hiçbir şey yapmadı kendisi.
Reis şöyle, biz Türkler gerek tarihimizden gerek kültürümüzden dolayı kendimizi dünyanın merkezinde görürüz. Ben de öyleyim bu kötü bir şey değildir aslında iyi kullanıldığında lütuftur ancak bu düşünce bizi yanıltıyor. Bak Ronaldo bize isterse dünyanın yarısının sahibi olsun hiçbir şey yapmak zorunda değil. Biz başımıza geldiği zaman tüm zenginlerden haraç toplayamayız ki. O yüzden yardımı ne zaman yaptığına karışmamalıyız. Yapmadıysa dillendirmeye bile gerek yok yaptığı zaman da eyvallah der köşene çekilirsin çok dillendirmeden.

Ben de sadece 1 ay sonra olmasının o kadar da kötü olmadığını söylemeye çalışıyorum bak ben koordinasyon olayını çözmek için başta çok uğraştım. Elbistan'a girildikten sonra biraz da sizin oranın yardım yolu açıldı. Nurhak dağından Malatya'ya Karayolları üzerinden alternatif güzergah çizildi yoldaki taşlar kaldırıldı. Eğer Ronaldo zaten hemen yardım yapsa gönderdiği erzaklar da diğerleri gibi yolda bekleyecek kalabalık yapacaktı belki sen 3 saat geç alacaktın alacağını. O derece yollarda koordinasyon eksikliği vardı. Ha para mara yollsaydı bilmem o daha iyi olurdu belki benim lafım fiziki olarak yardım malzemesinin taşınmasına. Bölgeden birisi olarak sen de bana katılırsın orada gerçekten garibanlar terkedemeyenler için bu sonradan yapılan yardımlar can suyu. Aslında sonradan yapılan daha makbul zira ilk baş halkımız bir galeyana gelip kendilerinden ödün verircesine yardım ettiler halkın bir kesimi diğerinin elinden tuttu zaten hepsi ayrı ayrı sağolsun.

Malatya'da Ordu olmasına rağmen o derece sahipsiz kaldığınızı da biliyorum ben o bölgeden çok adam çıkardım benim ilk üniversitem Fırat Üniversitesi'ydi. Etrafım birbiriyle Gofik ve Gakkoş diye dalga geçenlerde doluydu. Aynı zamanda en yakın kız arkadaşım bacım dediğim kişi Malatya'lıydı. O da dediğini dedi. Adıyaman - Diyarbakır, Maraş Merkez, Göksun, Afşin. Kan Kardeşim deprem gecesi Hatay'da askerdi şimdi GATA'da Zatürre. Soğuk yemekten ciğerleri gidiyordu az kala. Asker bile kendine bakamadı o derece beceriksizleştirdiler her şeyi. Hepsini biliyorum. Hepimize geçmiş olsun büyük bir badire atlattık şahsen o insanların yaşadıkları ömür boyu unutulacak şeyler değil. 1 ay olmuş hala ceset çıkarılıyor, gece aklıma bir olay bir ses geliyor, büyüdüğüm sokakların hali geliyor başlıyorum ağlamaya ama en çok bu noktada mantıklı olmak zorundayız gerçekten doğruları konuşursak eksiklerimizi daha net görür, daha iyi hareket edebiliriz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tarafımca yapılan uyarı karşılık bulmuştur memlekete malum kişiden daha fazla katkı sağladık. (!)

Kimin umrunda ki 2 mesaj yayınlaması? Sence depremzedeler dua ile mi hayatta kalıyor? Bırakın bunları.
Kimse yardım etmek zorunda değil kimsenin de işine yaramaz mesaj yayınlaması ama bütün dünya deprem için bir şey yaparken sessiz kalması büyük ayıp bir mesaj kesin yayınlamalıydı. En azından insanlığını göstermeliydi. Ronaldo gibi birisine yakışmadı.

Kimin umurunda ki 2 mesaj yayınlaması? Sence depremzedeler dua ile mi hayatta kalıyor? Bırakın bunları.

Bu tip insanların yaptığı yardımdan ziyade oluşturdukları etkileşim önemli, hala anlamayıp "geçmiş olsun yazsa ne olacaktı ki" diyenler var ama anlamadığınız konu şu bu tip adamların yazacağı geçmiş olsun yazısı ile milyonlarca kişinin dikkati depreme çevriliyor ve milyonlarca dolar bağış toplanıyor. Mesela bugün Kenya'da bir felaket olsa birçok kişi duymayacak fakat Messi, Ronaldo vs. gibi ünlü kişiler çıkıp Kenya ile ilgili birer mesaj yayınlasa ne olmuş ki diye bütün dünyadaki insanlar olayı öğrenir, bağış yapacaklar yapar.

Bazıları da tüm dünya yardım yapmak zorundaymış gibi düşünüyor, gelen yardımı beğenmeyenler de var gerçi. Yok bu vakitte ne işe yarar yok o kadar kazanıyorsun niye bu kadar az...

Bütün dünya yardım yapmak zorunda olmadığı gibi, insanlar da yardım yapan ünlüleri sevme, yardım yapmayanları sevmeme hakkına sahip.

Bu tip insanların yaptığı yardımdan ziyade oluşturdukları etkileşim önemli, hala anlamayıp "geçmiş olsun yazsa ne olacaktı ki" diyenler var ama anlamadığınız konu şu bu tip adamların yazacağı geçmiş olsun yazısı ile milyonlarca kişinin dikkati depreme çevriliyor ve milyonlarca dolar bağış toplanıyor. Mesela bugün Kenya'da bir felaket olsa birçok kişi duymayacak fakat Messi, Ronaldo vs. gibi ünlü kişiler çıkıp Kenya ile ilgili birer mesaj yayınlasa ne olmuş ki diye bütün dünyadaki insanlar olayı öğrenir, bağış yapacaklar yapar.

Bütün dünya yardım yapmak zorunda olmadığı gibi, insanlar da yardım yapan ünlüleri sevme, yardım yapmayanları sevmeme hakkına sahip.
Ona pek sevgi denmez bence...

Geri
Yukarı