CRITICAL PROCESS DIED mavi ekran hatası

Fvrkaanyldz

Femtopat
Daha fazla  
Bu ayın 22'sinde GT730 aldım ve taktım. Sonrasında bu hatayla sürekli karşılaşır oldum. Hatanın ekran kartından olduğunu düşünüyorum. Bu gün GT730'u servise verdim. Yerine Radeon HD7350 taktım idareten. Taktığım ekran kartının sürücüsünü güncellerken yine aynı hatayla karşılaştım. Sorunun ana kaynağını bulmama yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u güncelleyin. Belleklerin modelini belirtin demiştim, belirtin. Cihaza RAM, depolama vb. eklemesi yapmış mıydınız?

Hi Level 4 GB 1333MHz ve yeni bir ekran kartı eklemiştim 22'sinde hatalar ondan sonra ortaya çıktı zaten. Ekran kartı garantide, RAM'de testten başarılı çıktı.
Windows'u güncelleyin. Belleklerin modelini belirtin demiştim, belirtin. Cihaza RAM, depolama vb. eklemesi yapmış mıydınız?

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-05_132850.png
    resim_2020-11-05_132850.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 19
Ekran kartı nasıl ekliyorsunuz? Cihazınız laptop olarak görünüyor.
Kod:
Machine ID Information [From Smbios 2.7, DMIVersion 0, Size=2920]
BiosMajorRelease = 4
BiosMinorRelease = 6
BiosVendor = American Megatrends Inc.
BiosVersion = 4.6.5
BiosReleaseDate = 12/07/2012
SystemManufacturer = CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI A.S
SystemProductName = CASPER NIRVANA NOTEBOOK
SystemFamily = To be filled by O.E.M.
SystemVersion = 1.0
SystemSKU = To be filled by O.E.M.
BaseBoardManufacturer = CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI A.S
BaseBoardProduct = CASPER NIRVANA NOTEBOOK
BaseBoardVersion = 1.0

Şu anki işletim sistemini Casper servisinde kurdular fakat udate yapamıyorum. Kendi önyüklenebilir belleğim ver Windows 10 onla tekrardan yüleyebilirim. Servisteki arkadaşlar anakartımın Win 10 ile uyumlu olmadığını 8.1 yüklersem sorunu çözebileceğimi söylediler. Bu durumun olma olasılığı nedir?
Ekran kartı nasıl ekliyorsunuz? Cihazınız laptop olarak görünüyor.
Kod:
Machine ID Information [From Smbios 2.7, DMIVersion 0, Size=2920]
BiosMajorRelease = 4
BiosMinorRelease = 6
BiosVendor = American Megatrends Inc.
BiosVersion = 4.6.5
BiosReleaseDate = 12/07/2012
SystemManufacturer = CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI A.S
SystemProductName = CASPER NIRVANA NOTEBOOK
SystemFamily = To be filled by O.E.M.
SystemVersion = 1.0
SystemSKU = To be filled by O.E.M.
BaseBoardManufacturer = CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI A.S
BaseBoardProduct = CASPER NIRVANA NOTEBOOK
BaseBoardVersion = 1.0
ekran kartını güncelleyemiyorum. güncellerken mavi ekran hatası alıyorum.

"Yeni bir ekran kartı eklemiştim." demişsiniz. Bu mesajı biraz daha açıklar mısınız? Sürücüyü nasıl güncelliyorsunuz ayrıca?

Hayatımda gördüğüm en saçma dosyaya bakıyor olabilirim. Masaüstü bilgisayar kullandığınızı çıkarıyorum yazılarınızdan ama cihazınız minidump dosyasında notebook olarak görünüyor. Klasik Casper mı desem, bilemedim. Win 8.1 kurun bakalım.

Hayatımda gördüğüm en saçma dosyaya bakıyor olabilirim. Masaüstü bilgisayar kullandığınızı çıkarıyorum yazılarınızdan ama cihazınız minidump dosyasında notebook olarak görünüyor. Klasik Casper mı desem, bilemedim. Win 8.1 kurun bakalım.

Aynı şaşkınlığı bende sizinle paylaşıyorum. Yetkili servis dedim götürdüm o kadar para vermeme rağmen sonuç bu. WP üzerinden iletişim halindeyiz. Sorun HDD'den olabilir diyor.

Şu an 8.1 kurulu temiz kurulum yaptım az önce yine mavi ekran yedim. Delirmek üzereyim derslere bilegiremiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı