Çözüldü Critical process died mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bectaf

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar

1 sene önce bilgisayar topladım, 6 ay sıkıntısız kullandıktan sonra her gün 2-3 saat kullandıktan sonra "crıtıcal-process-dıed) adlı mavi ekran hatasını aldım, daha sonra bu sıklaştı ve 30 dakikalara kadar düştü. Ben önce ekran kartından sandım sorunu çünkü ekran kartımın fanı dönmüyor, AMD Radeon Software'den fan ayarını yapıp fanı döndürdüm ama bilgisayarı açıp kapatınca bu ayar sıfırlanıyordu. Her neyse, zaten sorun ekran kartının fanından değilmiş. Daha sonra HD Tune'dan disk taraması yaptım, harddiskte sıkıntı yok. RAM taraması yaptım, ayrıca donanım olarak da RAM'lerimi söküp taktım ve her iki RAM'i de birini çıkartım tek RAM olarak denedim ama sorun RAM'lerde de değil. Daha sonra dün bilgisayara format attım, dedim belki yazılım, driver vs sıkıntısı vardır yok, yok, yok. Yine düzelmedi. Denemediğim çözüm kalmadı, artık ne yapacağım bilmiyorum. Saçlarım döküldü stresten. Bilgisayarın özelliklerini ve minidump dosyalarımı paylaşağım, yardımcı olacak kişiye şimdiden teşekkür ederim, Allah razı olsun.

özellik 2.PNG

Özellik1.PNG

Çözüm
Bir sorun olup olmaması kullandıkça anlarsınız. Eğer sorun yaşarsanız buraya mesaj yazarsınız ya da yeni bir konu açarsınız.

1615620024699.png

Bu attığım ekran görüntüsü senin minidump içerisinden çıktı. İngilizcen az çok varsa diskte hata oluştu diye bir anlam çıkıyor. O yüzden direkt disk testlerini istemiştim.
Merhabalar.

1 sene önce bilgisayar topladım, 6 ay sıkıntısız kullandıktan sonra her gün 2-3 saat kullandıktan sonra "crıtıcal-process-dıed) adlı mavi ekran hatasını aldım, daha sonra bu sıklaştı ve 30 dakikalara kadar düştü. Ben önce ekran kartından sandım sorunu çünkü ekran kartımın fanı dönmüyor, AMD Radeon Software'den fan ayarını yapıp fanı döndürdüm ama bilgisayarı açıp kapatınca bu ayar sıfırlanıyordu. Her neyse, zaten sorun ekran kartının fanından değilmiş. Daha sonra HD Tune'dan disk taraması yaptım, harddiskte sıkıntı yok. RAM taraması yaptım, ayrıca donanım olarak da RAM'lerimi söküp taktım ve her iki RAM'i de birini çıkartım tek RAM olarak denedim ama sorun RAM'lerde de değil. Daha sonra dün bilgisayara format attım, dedim belki yazılım, driver vs sıkıntısı vardır yok, yok, yok. Yine düzelmedi. Denemediğim çözüm kalmadı, artık ne yapacağım bilmiyorum. Saçlarım döküldü stresten. Bilgisayarın özelliklerini ve minidump dosyalarımı paylaşağım, yardımcı olacak kişiye şimdiden teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Eki Görüntüle 909620

Eki Görüntüle 909621

İşlemci sıcaklıklarınızı kontrol ediyor musunuz? ya da herhangi bir parça aşırı ısınıyor mu?

İşlemci sıcaklıklarınızı kontrol ediyor musunuz? ya da herhangi bir parça aşırı ısınıyor mu?
İşlemci sıcaklığı normal seviyede. Ekran kartı çok sıcak ama dediğim gibi o sorunu çözemedim. Eğer sorun ekran kartında ise onunla ilgili bir aksiyon alacağım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,9 KB · Görüntüleme: 76
İşlemci sıcaklığı normal seviyede. Ekran kartı çok sıcak ama dediğim gibi o sorunu çözemedim. Eğer sorun ekran kartında ise onunla ilgili bir aksiyon alacağım.

Linkteki rehberi takip ederek sürücülerini kontrol eder misin?

Linkteki rehberi takip ederek sürücülerini kontrol eder misin?

Söylediğinizi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım, bilgisayar şuan açılmıyor, her açıldığında direkt mavi ekrana geçiyor, ekran fotoğrafı atıyorum.
Söylediğinizi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım, bilgisayar şuan açılmıyor, her açıldığında direkt mavi ekrana geçiyor, ekran fotoğrafı atıyorum.
Bu sorunu format atarak çözdüm ancak mavi ekran hata problemi devam ediyor. Minidump analizi yapabilecek var mı acaba?

Dosya Ekleri

• 61258D21-7D89-4909-9F65-C5F3E968BE27.jpeg
    61258D21-7D89-4909-9F65-C5F3E968BE27.jpeg
    82,6 KB · Görüntüleme: 94

Bu sorunu format atarak çözdüm ancak mavi ekran hata problemi devam ediyor. Minidump analizi yapabilecek var mı acaba?
Hocam Minidump dosyanızdaki hatalara bakarak yol gösteriyorum. Ekteki fotoğrafın daha net halini atabilir misiniz.

Hocam minidump dosyanızdaki hatalara bakarak yol gösteriyorum. Ekteki fotoğrafın daha net halini atabilir misiniz?

Format attım o sorun çözüldü ancak "critical process died" devam ediyor. Ekte güncel minidump var. Sıcağı sıcağına yeni mavi ekran aldım onu da inceler misin lütfen?

Format attım o sorun çözüldü ancak "critical process died" devam ediyor. Ekte güncel minidump var. Sıcağı sıcağına yeni mavi ekran aldım onu da inceler misin lütfen?

Hocam sanırım bir donanımınızda problem var. Daha önce formatladığınızı düşünürsek ne kadar uğraşsak da yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. BIOS'da overclock veya herhangi bir ayarı kurcaladıysanız fabrika ayarlarına döndürün. Eğer yeniden benzer hatalarla karşılaşırsanız harddiskinizi ve raminizi değiştirip tekrardan formatlayın. Konunun takipçisiyim. Herhangi bir şeyde cevap yazarsanız sevinirim.

Hocam sanırım bir donanımınızda problem var. Daha önce formatladığınızı düşünürsek ne kadar uğraşsak da yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. BIOS'da overclock veya herhangi bir ayarı kurcaladıysanız fabrika ayarlarına döndürün. Eğer yeniden benzer hatalarla karşılaşırsanız harddiskinizi ve raminizi değiştirip tekrardan formatlayın. Konunun takipçisiyim. Herhangi bir şeyde cevap yazarsanız sevinirim.
Bios' ta güncelleme yaptım sorun ondandır diye, Harddisk, Ram kontrolü yapmıştım. iki parça da sağlam görünüyor. Denemediğim çözüm kalmadı fanlarla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bios ekranında CPU ve kasa içi fanlarını "tam hız" olarak değiştirdim. Yinede bir adet SSD almayı düşünüyorum, ona kuracağım Windows' u daha sonra tekrar Mavi ekran alırsam bu sefer dediğiniz gibi Ram değiştireceğim. Oda çözüm olmazsa sinir, stres hastalığım olduğu için Kasayı parçalamayı düşünüyorum kesin çözüm :)

BIOS'ta güncelleme yaptım sorun ondandır diye, harddisk, RAM kontrolü yapmıştım. İki parça da sağlam görünüyor. Denemediğim çözüm kalmadı fanlarla ilgili olduğunu düşünüyorum. BIOS ekranında CPU ve kasa içi fanlarını "tam hız" olarak değiştirdim. Yinede bir adet SSD almayı düşünüyorum, ona kuracağım Windows'u daha sonra tekrar mavi ekran alırsam bu sefer dediğiniz gibi RAM değiştireceğim. Oda çözüm olmazsa sinir, stres hastalığım olduğu için kasayı parçalamayı düşünüyorum kesin çözüm :)

Her şeyin bir çözümü vardır :) illaki çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı