CRITICAL PROCESS DIED mavi ekran hatası

Holysingle

Hectopat
Yeni topladığımız bilgisayarın böyle üzücü bir probleme maruz kalması çok üzücü oldu. İçerisinde şu anlık 1 adet 1TB Corsair force MP600 M.2 SSD bulunuyor. Başka bir depolama şu anda içerisinde mevcut değildir. Bilgisayara Windows 10 kurulumundan sonra driverları güncelleştirirken disk kullanımı bir anda %100'e çıkıyor. İkinci kez format attım hala aynı problem mevcuttur. Bununla ilgili yardım edebilecek kişiler size zahmet çok kötü durumdayım. Mavi ekranda şu kod mevcuttur: CRITICAL PROCESS DIED

Son düzenleyen: Moderatör:
Memtest86 Windows üzerinden çalışmadığı için mavi ekran gibi hatalar söz konusu değildir, ayrıca temiz bir kurulum da yapabilirsin.

Arkadasın anlattigi hata benim basima gelenin 1'e 1 aynisi. Yine %0'da kaldigi icin dump dosyasi olumsuyor. Ilk temiz kurulumda bile gecmemisti ama hem HDD'ye hem de SSD'ye temiz format atip eski Windows surumunu kurunca hatalar kesildi ve o zamandan beri almadim.

Yeni formatladim zaten yeni bilgisayar 2 gun oldu 2.ye formatladik ayrica temiz kurulum derken formattanmi bahsettiniz? O zaman ben memtesti yapayim sonuclarini atarim yarina kalir muhtemelen umarim gorursunuz tekrar
Eski windows derken o bir sıkıntı degilmi windows guncelleme geldikce eski surumlerin hizmetleri kisitlaniyor guncellemek zorunda kaliyorsun diye biliyorum bizim sorunu cozmemiz gerek yada ssd yi iade edip yenisini temin edebilirim.

Windowsun ozellikle ayirdigi 100mb/50mb olan bolumleri silip tek 1TB'lik disk olusturdum. Yani kisaca ilk gunku haline getirdim. Sonra 1809 surumunu kurdum. Ilk basta hata yine 1 defa mavi ekran aldim. Tekrar sildim. Bu sefer HDD'ye kurdum. Sonra tekrar SSD'ye kurdum(temiz format atarak.). O gunden beri mavi ekran almadim. Fakat Boot Loader HDD'de kaldigi icin 12 saniyede acilan cihaz 22 saniyede aciliyor. Onun disinda sorun yok.
Ne yaptiysam onu yazdim. Belki alakasiz seylerdir. Baska bir sebepten de duzelmis olabilir.

Once @MayCrasH hocamin dediklerini yapin. Olmaz ise son care diski ilk gunku haline getirip temiz kurulum yapin yine olmaz ise bir eski surumu kurmayi deneyin. Ayrica yanilmiyorsam Windows 10 surumden bagimsiz olarak guvenlik guncellemeleri almaya devam ediyor. Yani aradaki fark bir iki ozelligin eksikligi ve biraz da performans farki olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı