Critical process died ve unexpected Store exception

İşletim sistemi
Windows 10

Mozzbily

Decapat
Daha fazla  
Hemen konuya giriyorum PC'mi yaklaşık 1 yıl önce aldım, son 5 gündür mavi ekran yiyorum. Scannow tarzı şeyleri denedim, virüs de yok ve belirli bir oyun oynarken olmuyor hiçbir şey yapmasam dahi yiyorum ve mavi ekrandayken yüzde 0'da kalıp anakart ayarlarına gidiyor. Windows'a dönmüyor Windows'a dönüp düzelmesi için PC'min arkadan gücünü kapatıp açamam gerekiyor. Hemen hemen günde 1-2 defa yiyorum ilk yediğim hatalar critical proccesken son yediklerim unexpected Store exeption ne yazık ki (muhtemelen yüzde 0'da kalıp ana karta ayarlarına attıgı için) minidump dosyamda yok çaresiz bekliyorum, en garibime giden şeyse bilgisayarı 1 sene kullanıp şimdi başlaması. Not: PC experti değilim çok bilgili olmadığımı da bilmenizi istiyorum:) Not2: Windows'u güncelledim driverı mı güncelldim bir tek BIOS'umu güncellemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD kaynaklı.
Mavi ekran aldığınız zaman Minidump dosyasının oluşmama sebebi de disk kaynaklı olabilir. Veriyi yazacak diski göremediği için mavi ekranda kalıyor.

SSD kaynaklı.
Mavi ekran aldığınız zaman Minidump dosyasının oluşmama sebebi de disk kaynaklı olabilir. Veriyi yazacak diski göremediği için mavi ekranda kalıyor.
Anladım çok saolun yarın garantiye göndermeyi planlıyorum hadi bakalım hayırlısı uzun süre pcde olamamak üzücek beni 😓😄 SSD geldiğinde mavi ekran kesilirse çözüm olarak işaretlerim yardım eden herkeze sonsuz teşekkürler yine de varsa bir tavisyeniz SSD yi göndermeden önce söyleyin lütfen.

Diski anakartta ki başka bir SATA portuna takmayı deneyebilirsiniz. Takmadan öncede diske takılı olan kabloları kontrol ediniz. Kablolarda bir sorun görürseniz başka bir kablo ile denersiniz.
denerim elbette ama HD tune nun uyarılarının biri hasarlı block öbürü hasarlı kablo warning de ne olduğunu söylemiyor ayrıca SSD yi göndermeden önce pcemde olan şeyleri nereye kaydebilirim veya kaydetmelimiyim? ileride bir problem yaşarmıyım kusura bakmayın günlerdir soruya boğuyorum sizi.

SSD'niz kronik sorunlu ve çokça mavi ekran hataları ile gündeme geliyor. Bence SSD kaynaklı.

Ben de SSD kaynaklı düşünüyorum.

Zaten öyle olacak büyük ihtimalle.

@Assecreed hocamın dediği gibi SATA kablosunu kontrol edin. Başka anakartta deneme şansınız var ise deneyin.
SATA kablosunu SSD yi çıkartmadan önce kontrol edeceğim ama ne yazıkki başka anakartta deneme şansım yok

o warning de ne olduğunu söylemiyor
Söylüyor uyarının üstüne tıkladığında bilgi verecektir. O uyarı blok değiştirme operasyonlarının sayısını gösteriyor.
SSD'yi göndermeden önce PC'de olan şeyleri nereye kaydedebilirim veya kaydetmeli miyim?
Önemli verileriniz varsa kaydediniz. Google drive gibi yerlere ya da başka bir diske.

Söylüyor uyarının üstüne tıkladığında bilgi verecektir. O uyarı blok değiştirme operasyonlarının sayısını gösteriyor.

Önemli verileriniz varsa kaydediniz. Google drive gibi yerlere ya da başka bir diske.
Evet number of replacement operations 3 diyor ama sorunu göstermiyor öbürlerinde nedenide gösteriyordu o anlamda demiştim yapmam gereken başka bir şey yoksa bugün iletişime geçiceğim garantiyle

Yeni konular

Geri
Yukarı