CRITICAL_PROCESS_DİED mavi ekran ve kaydedilmeyen minidump dosyası

salihkara

Femtopat
Daha fazla  
RAM
apacher gold 8gb 3200 mhz cl16
SSD veya HDD modeli
apacher
Ekran kartı
radeon rx 6600
Anakart
asrock a520m-hvs
İşlemci
ryzen 5 5500
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım genelde günde 4 veya 5 kez mavi ekran hatası veriyor. Google ve YouTube'dan baktığım kadarıyla minidump veya memory.dmp dosyalarını incletmem gerekiyormuş fakat bilgisayarımda hiçbir şekilde memory.dmp veya minidump dosyası kaydetmemiş. Bunun sebebi aslında mavi ekran aldığımda herhangi bir yükleme olmadan hemen BIOS'a atmasıymış. BIOS'a attıktan sonra sadece Power tuşu ile kapatıp açınca açılıyor. Aslında sürekli olarak iki adet mavi ekran hatası veriyor. Bunlar unexpected-Store-exception ve critical-proces-died. benim bunlar için uyguladığım adımlar şu linkteki adımlar Critical_Process_Died Hatası Nasıl Çözülür? | İncehesap Blog olup hiçbir sonuç vermedi. Ardından olay görüntüleyicisini kontol ettim ve bilgisayarın mavi ekran verdiği anda kaydedilen bir hatanın burada mevcut olduğunu fark ettim hata şu:
Amdryzenmasterdriverv22 hizmeti şu hata nedeniyle başlatılamadı: Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

Oyun oynarken 2 veya 3 kere bu hataları alıyorsam bilgisayar boştayken veya video izlerken 10 kere alıyorum.
Özet geçmem gerekirse.
1) Bilgisayarım mavi ekran verdiği anda yükleme dolmadan BIOS açılıyor.
2) Aldığım mavi ekran hataları unexpected-Store-exception ile critical-proces-died bunun için denediğim çözüm yolu Critical_Process_Died Hatası Nasıl Çözülür? | İncehesap Blog
3) Bilgisayar mavi ekran verdiği anda olay görüntüleyicisinde kaydedilen hata amdryzenmasterdriverv22 hizmeti şu hata nedeniyle başlatılamadı: Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.
Not: RAM ve SSD taraması yaptım herhangi bir bozulma veya sorun ile karşılaşmadım. BIOS güncellemesi yapıp ve XMP profilerini 3200MHz yaptım. Bilgisayarım windows 11
Şimdiden teşekkür ederim.

@salihkara

Çok fazla hata yok maalesef, Ağ sürücülerini güncelle, Windows'u CMD ile mi etkinleştirdin? Windows update kısmını kontrol et ve güncelle.

Bu rehberi uygula Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak

Ayrıca bolca

Rich (BB code):
Güvenilir Platform Modülü'ne (TPM) yönelik aygıt sürücüsü, TPM donanımında, TPM hizmetlerinin (veri şifreleme gibi) kullanılmasını engelleyen, kurtarılamaz bir hatayla karşılaştı. Daha fazla yardım için bilgisayar üreticisine başvurun.

Hatası var, Windows'a göre bu hatanın çözümü BIOS Update ile olabiliyormuş. Güncel değilse BIOS sürümünü güncelle, Chipset sürücülerini güncelle.

Son düzenleme:
@salihkara

Çok fazla hata yok maalesef, ağ sürücülerini güncelle, Windows'u CMD ile mi etkinleştirdin? Windows Update kısmını kontrol et ve güncelle.

Bu rehberi uygula Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak

Ayrıca bolca.

Rich (BB code):
Güvenilir Platform Modülü'ne (TPM) yönelik aygıt sürücüsü, TPM donanımında, TPM hizmetlerinin (veri şifreleme gibi) kullanılmasını engelleyen, kurtarılamaz bir hatayla karşılaştı. Daha fazla yardım için bilgisayar üreticisine başvurun.

Hatası var, Windows'a göre bu hatanın çözümü BIOS Update ile olabiliyormuş. Güncel değilse BIOS sürümünü güncelle, chipset sürücülerini güncelle.

Hocam BIOS'um güncel ve Windows'u CMD ile etkinleştirdim acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi ve rehberi tamamı ile uyguladım son olarak şunu sormak istiyorum buradaki tüm sürücüleri yükleyeyim mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-15 211915.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-15 211915.png
    99,1 KB · Görüntüleme: 20
Chipsetlerini yükle yeter.

Hocam tüm yöntemleri uyguladım bir süre sonuç verdi fakat bu sefer de başka bir hata kodu vermeye başladı SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION internetten araştırdığım kadarıyla söylenen çözümler zaten uyguladığım çözümler ve bilgisayarı güvenli modda çalıştırıp Aygıt Yöneticisi'ni kontrol ettiğimde işaretlediğim aygıtlarda uyarı olduğunu gördüm acaba bu çözüm için bir yöntem sağlayabilir mi?

Dosya Ekleri

• aygıt yöneticisi.png
    aygıt yöneticisi.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Hocam tüm yöntemleri uyguladım bir süre sonuç verdi fakat bu sefer de başka bir hata kodu vermeye başladı SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION internetten araştırdığım kadarıyla söylenen çözümler zaten uyguladığım çözümler ve bilgisayarı güvenli modda çalıştırıp Aygıt Yöneticisi'ni kontrol ettiğimde işaretlediğim aygıtlarda uyarı olduğunu gördüm acaba bu çözüm için bir yöntem sağlayabilir mi?
Donanım kimliklerini yollarsan sürücüleri bulabiliriz. Denemekten başka şansın da yok gibi görünüyor.

Donanım kimliklerini yollarsan sürücüleri bulabiliriz. Denemekten başka şansın da yok gibi görünüyor.

To be filled by o. E. M A520M-HVS için donanım kimliği:
COMPUTER\{CD2E8C1C-046C-550C-BFB9-E5F76BC2D0C8}
COMPUTER\{ED156034-0B3C-58DC-A0C5-4918B69199E3}
COMPUTER\{97420DB1-7EFE-5688-861D-8E4609850F78}
COMPUTER\{87CF38C2-9742-5F71-9180-027F1C9BAB34}
COMPUTER\{7B797C0D-AECA-5878-8815-A534E7922629}

Hoparlör(High Definition Audio device) için donanım kimliği:
MMDEVAPI\AudioEndpoints

Michrophone(High Definition Audio device) için donanım kimliği:
MMDEVAPI\AudioEndpoints

Generic monitor(goPS24180VA) için donanım kimliği:
MONITOR\HCS0238

Microsoft GS dalga tablosu birleştiricisi için herhangi bir donanım kimliği bulunmuyor.

Hoparlör ve mikrofon: Realtek Universal Audio Driver (UAD)

Monitör ile alakalı bir şey değil, eminim. Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü kaldır ve monitörü tak çıkar yapıp Windows'un kurmasına izin ver.

Şimdi fark ettim de anakartın kendisinde sorun olması garip. Anakartta bir sorun olmadığına emin misin? Daha doğrusu işaretlediğin yerde sorun olduğuna emin misin?

Geri
Yukarı