CrossFire HD 7870 Öneriler

Koray Yılmaz

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Arkadaşlar acil olarak kasaya CrossFire yapmam lazım aciliyetini sormayın.

Sapphire HD 7870 XT Boost 2 GB 256 bit ekran kartı var.
CrossFire izin veriyor portu var anakartta CrossFire yani çift ekran kartı takabiliyorum..

Bana 600 TL'lik bir ekran kartı önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
CF yapınca performans iki katına çıkmıyor. Bunu hesaba katarak karar ver. O kartı satıp ben R9 290x alırdım.

Kısaca, CrossFire, destekleyen bir anakartta iki tane aynı AMD yongalı ekran kartının birlikte çalıştırılmasıdır.

Yani AMD chipsetli aynı veya farklı modele sahip iki ekran kartının beraber çalışma mantığıdır. Burada önemli olan anakartımızın CrossFire desteğinin bulunup bulunmamasıdır. Dikkat edilmesi gereken şey, kullanıcılar genelde 2 kart takınca performans tavan yapacak sanırlar.
Böyle bir şey yoktur.

Tavan yapmaz ama performans artar benim için 30 FPS artması bile iyi denir, anakartımın CrossFire desteklediğini bilmesem böyle konu açmadan anakartım CrossFire destekliyor mu diye açardım.
@Silinen üye Ama teşekkür ediyorum sana ilgilendiğin için ben alacağım ama elimde AMD HD 7870 XT Boost var. Aynısını alacağım

Teşekkür ederim Technopat! :neo::neo::matrix:

Diğer sorum; CrossFire içi 750 W 80 GOLD Power yeterli olur mu ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı