Crucial Ballistix 2x16 GB DDR4 3200MHz CL16 ile uyumlu RAM önerisi

Bütçe
3000 - 5000

KaDRiGo

Centipat
Daha fazla  
Anakart
MSI MAG X570S TORPEDO MAX
İşlemci
AMD RYZEN 9 5900X
Dostlar herkese selam!
Geçen sene 2x16 GB Crucial Ballistix RAM aldım fakat bu sene aynısından bulamadım normalde Amazon yurt dışında arattığımda ₺'ye çevirdiğimde 2-3K ₺ arasında bir fiyat varken Türkiye'de tek satıcı olduğundan 2x16 RAM'i 16k₺'ye satıyorlar. Farklı marka, 2x16 GB RAM alsam uyum sorunu yaşar mıyım? Uyum sorunu olmayacaksa RAM önerisi yaparsanız sevinirim. Anakarta önerilen şekilde takmıştım galiba 1 ve 3. slotlara mıydı neydi. Yardımcı olursanız sevinirim iyi sosyaller.

Aynı RAM'lerden bulamıyorsan farklı marka al ama CL16 olmasına dikkat et. Ben Kingston ve G.Skill marka RAM'leri beraber kullanıyor, bir sıkıntı çıkartmadı. Bu linkteki RAM'lerden beğendiğini alabilirsin ama ben şahsen Kingston markasını öneririm.

Selam,

Anakart RAM yuvalarının hepsini doldurmak istiyorsun sanırım.
Sistemdeki bellekleri satıp aynı marka ve modele sahip bellek alman daha iyi olacaktır.

Elindeki RAM'ler yüksek ihtimal e-die chipe sahip güzel bir overclock ile CL14 3600 MHz'nin üstüne bile çıkabilirsin. Yerinde olsam aynı RAM'leri ikinci el olarak temin ederdim. Edemezsen bulana kadar böyle kullanmaya devam et. O RAM'lerin değerini bil :).

Yeni konular

Geri
Yukarı