Crucial BX500 240GB SSD'yi Taşınabilir SSD'ye Dönüştürme

Start Again

Centipat
Merhabalar,

MacBook Pro kullanıyorum ve ne yazık ki 128 GB hafızaya sahibim. Bu nedenle ikinci bir işletim sistemi kuramadım. Bir proje için kısa süreliğine Windows 10 ve Visual Studio kullanmam gerekiyor. Ancak şu an bütçem kısıtlı olduğu için taşınabilir SSD alamıyorum. Onun yerine Crucial BX500 240GB 3D NAND alıp saklama kutusuyla beraber harici ya da taşınabilir şekilde kullanmak istiyorum. Amacım gerektiğinde çantamdan çıkarıp Windows 10 çalıştırmak. Bu noktada iki sorum var:

• Sizce bu mantıklı bir çözüm olur mu? Bunu sorma amacım sonuçta dahili olarak tasarlanmış bir ürün. Isınma ya da başka bir problemde sorun çıkarır mı bana?
  • SATA III'den USB 3.0 olarak mı yoksa Thunderbolt olarak mı çıkış alsam daha verimli olur?

Alacağım ürünler şunlardır:

Sevgiler,

Son düzenleyen: Moderatör:
O disk icin forumda kronik sorunlari var, isiniyor diyorlardi. Kutu olarak USB daha mantikli olur, her yerde Thunderbolt yok. Baska yere veri aktarmaniz gerekirse kullanmak zor olur. Kutu icin de bu yeterli. Aluminyum kutular diskleri daha iyi sogutuyor.

Ssd’yi ben de yeni sipariş ettim bir bilgim yok. Ben de harici olarak kullanacağım. Daha önce de böyle kullandığım ssd’ler oldu. Size tavsiyem kutu konusunda orico markasından şaşmayın. Çok iyi. Alirxpress fiyatlarına n11’de bulabilirsiniz. Usb type c girişli kutu modelleri de var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı