Crucial BX500 240GB Sıcaklık Değerleri

RootTR

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, dün ucuz bir siteden bazı oyunları içine kurmak için başlıktaki modelden bir disk siparişi verdim. Bugün geldi ve takıp çalıştırdım. Speccy programından boştaki değerine baktım ve 37 derece gördüm. Sonra steam üzerinden oyun yüklemeye çalışırken bu değer 63 dereceye kadar çıktı. İndirme aşamasında ise 48 derece civarında Bu modellerde kronik bir ısınma problemi olduğunu okumuştum. Sabit disk fanının önünde HDD'nin üzerine koydum ve bu değerler sizce normal mi?
12321.png

HDD'nin üzerine derken birbirine temas ediyorlar mı?
SSD için kasanın iç duvarında bir sürü boş yer var. Ferah bir yere koyun.
Ben de kullanıyorum bu SSD'yi. PC'de ısı sorunum yok ama Laptop'ta var.
O da laptopun genel durumundan kaynaklıdır herhalde.

Hayır, SSD HDD'nin üzerinde, onu bir yere sabitleyemedim hafif havada duruyor ama hafif bir parça olduğu için sorun olacağını sanmadım. Gayet ferah bir yerde, soba fanlarımdan bir tanesi çalışmıyor sadece. Bu gece o da çalışacak. @izmirkartali

Performans düşüşü yaşıyor musunuz peki? Eğer performans düşüşü yoksa ve değerler normal ise gerçekten içime su serpilmiş olur. @Cybergraphic

Edit: Bu diske GTA 5 kuracağım, kaplama yükleme sorunları ve performans artışı için.

Teşekkür ederim, bu biraz içimi rahatlattı. Yine de sıcaklık değerlerine bir göz atılması taraftarıyım. Olumlu bir yanıt alırsam sonunda stresim azalacak.
Isı değeri 40 derece üzerine nadir çıkıyor, konu kilit.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı