Crucial BX500 480 GB SSD hız düşmesi

Alpex

Hectopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2020-08-10 at 10.22.00.jpeg

Merhabalar, dün oyun oynarken oyunlarda FPS düşmesi oldu daha önce hiç olmamıştı. Sabah da bilgisayar geç açılınca (1dk da) SSD 480GB Crucial'e test yaptım böyle çıktı. Böyle çıkmasının sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz?

wwssd.png

Bu ilk durum. Hız sıfıra düşüyordu.

saffsafas.png

Bu da fireware güncellemesi sonrası. Problem neden olabilir yardımcı olur musunuz? Bir yerde sorunun kronik olduğunu yazmış. Peki kronik ise ben bunu Vatan'dan almıştım 9 ay önce, başka bir SSD ile değiştirebilir miyim? Teşekkürler.

Öncelikle bu makaleyi okumanızda fayda var:

Konuya gelecek olursak: 11ms erişim süresi SSD için iyi değil. İlk iş bir Firmware güncellemesi yapın.

Öncelikle başlığı yanlış yazmışsınız. X500 değil BX500 olacak. BX500 serisinde ısınma problemleri mevcut. Firmware güncellemenize rağmen bu takılmaların olması ilginç. SSD doluluk oranını ve Crystal Disk Info yazılımından sağlık değerinin görselini atar mısınız?

Öncelikle başlığı yanlış yazmışsınız. X500 değil BX500 olacak. BX500 serisinde ısınma problemleri mevcut. Firmware güncellemenize rağmen bu takılmaların olması ilginç. SSD doluluk oranını ve CrystalDiskInfo yazılımından sağlık değerinin görselini atar mısınız?

Geç cevap verdiğim için özür dilerim. Engelleme yemişim. Dün testler sonucu SSD'yi Vatan'a geri götürmeye karar vermiştim. Onlar servise yollayacakmış ve sonuca göre değiştirme hakkı verecekler miş. Ben de format atayım dedim bilgisayara. Format sonucu SSD normal değerleri geldi. Acaba virüs ten(formattan önce virüs taraması yaptım, sonuç temiz çıktı) mi yoksa doluluktan(%75 doluluk vardı) mı böyle oldu bilmiyorum. Sizce SSD'yi kullanmaya devam edeyim mi yoksa servise yollatıp başka bir marka/model mi alayım?

hd tone sonucu.png

Format sonrası değerler.

crystal disk info sonucu.png

crystal değerleri.png

Geri
Yukarı