Çözüldü Crucial BX500 seri numarası ile ürün bulunmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
Biliyorsunuz bu SSD'nin uygulamasında ve son firmware revizyonunda da sorunlar var. Firmware error, sağlık sorunları, ısınma sorunları gibi. Artık bunları geçtim, yapacak bir şey yok.

3 sene önce Temmuz civarı Vatan'dan aldığım bu Crucial BX500 480GB SSD ürünün "Serial Number" dediğimiz seri numarasını kendi sitelerindeki "Product Registration" kısmına girdiğimde şu hatayı alıyorum.

1659358780710.png

Yüksek ihtimalle SSD'nin garantisi bitti de kapattılar erişimi. O yüzden buraya sormak istedim, halihazırda bu ürüne sahip olanlar da aşağıdaki siteden teyit edip bilgilendirirlerse sevinirim.

Bu durumu Crucial desteğe yazdım, sadece SSD'yi kullanan diğer arkadaşlar da kontrol ederse emin olmuş oluruz. Teşekkürler.

Ek: Bu SSD'de şu an yaşanan uygulama ve firmware sorunlarına bakmak isteyenler için link:
BX500 SSD Firmware güncelleme sonrası S. M. A. R. T değerleri gözükmüyor

Son düzenleme:
Çözüm
Crucial Destek'ten cevap geldi. Normalde garantisi bitmemiş bir ürünün seri numarası ile sorunsuz bir şekilde kayıt edilebildiğini söylediler.

Faturanızı gönderirseniz kayıt edebiliriz ancak 3 yılı geçtiyse zaten ürünün garantisi bitmiştir, bu yüzden kayıt edememişsinizdir diye de eklemişler. Demek hata mesajı almam bununla alakalıymış.
Crucial Destek'ten cevap geldi. Normalde garantisi bitmemiş bir ürünün seri numarası ile sorunsuz bir şekilde kayıt edilebildiğini söylediler.

Faturanızı gönderirseniz kayıt edebiliriz ancak 3 yılı geçtiyse zaten ürünün garantisi bitmiştir, bu yüzden kayıt edememişsinizdir diye de eklemişler. Demek hata mesajı almam bununla alakalıymış.

Çözüm

Geri
Yukarı