Crucial BX500 vs. HyperX Fury 3D vs. RGB

Bütçe
400
Arkadaşlar rica etsem bir DRAM'ı bana açıklayabilir mi? Internette yazınca edebiyat türü çıkıyor. Bunun için ayrı konu açmak istemedim bu konuyu kirlettiysem özür dilerim. @Finisterre RGB modelinde DRAM olduğunu söyleyince aklıma geldi.

Arkadaşlar rica etsem bir DRAM'ı bana açıklayabilir mi? Internette yazınca edebiyat türü çıkıyor. Bunun için ayrı konu açmak istemedim bu konuyu kirlettiysem özür dilerim. @Finisterre RGB modelinde DRAM olduğunu söyleyince aklıma geldi.
Bir ara bana şöyle açıklamışlardı ;

Sen SSD ile dosya aktarımı yaparken genelde hız düşüşü yaşarsın hız HDD hızlarına düşebilir. Ama DRAM sayesinde hız hep stabil kalıyor.

DRAM basitçe açıklamak gerekirse SSD'nin barındırdığı bir dosyayı bulmak için bilgisayarın RAM'iyle iletişime geçmek yerine sahip olduğu RAM'i kullanarak bu işlemi gerçekleştirmesi. SSD, içindeki dosyayı aramak yerine nerede olduklarının her zaman farkında oluyor. Linus oldukça güzel açıklamıştı eğer İngilizcen varsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar, şu anda sistem diski olarak (C diski) kullandığım SSD Samsung 120 GB 750 Evo. Artık 120 GB yeterli olmadığı için yeni bir SSD almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm SSD modelleri şunlardır, Crucial 240GB BX500, Kingston 240GB HyperX Fury 3D veya Kingston 240GB HyperX Fury RGB. Aklımda ki SSD modelleri bunlardır. Şimdiden tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
BX500 önermem, pek alınası değil.
Fury 3D 240 GB modeli ise tam kazık, uzak dur aman aman.
RGB modeli ise hiç önermem; fazla güç çekiyor, ısınıyor, hız sorunu yaşayanlar var.
Almayın asla derim, SSD diskte neden ışık olur ki?
Bunu alın geçin, 240 GB SATA SSD disklere 350-400 TL para bayılmayın.

Bence 100 TL daha koyup bunu al.
Anladığım kadarıyla düşündüğüm 3 SDD'de pek iyi değil. O zaman onlara para vereceğime yarın almam 1 hafta sonra alırım Samsung.
Samsung 860 EVO'da karar kırdım almışken iyisini alayim. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla düşündüğüm 3 SDD'de pek iyi değil. O zaman onlara para vereceğime yarın almam 1 hafta sonra alırım Samsung.
Samsung 860 EVO'da karar kırdım almışken iyisini alayim. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Ben daha bugün laptop'a taktım 860 Evo'yu. Böyle bir şey yok, uçuyor laptop. Şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı