Crucial BX500 vs MX500 vs Samsung QVO 2TB

Discorama Music

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Dj,Arranger,Music Producer
Herkese selamlar.
Evde kullandigim PC'ye artik yetmediginden dolayi 2 TB'lik bir SSD alacagim fakat bu ucu arasinda kaldim, asiri hizli ya da pahali SSD'lere ihtiyacim yok. Sadece Windows kurulacak, overwatch yuklenecek ve belli muzik produksiyon programlari bir takim sample banklar ile yuklenecek.
Anakartim M.SATA desteklemiyor.

Sistemim
i7 3770K
16 TB HDD
2 X 8 GB 2000 MHz RAM
RX 580 Nitro 8 GB
Samsung CHG70
Z77 anakart
650 Watt PSU
Bu sisteme takilacak.

Ayrica bir adette MacBook Pro Mid 2012 15" laptopum var, onu tamamen is icin kullaniyorum. On da;
2 TB Samsung 860
1 TB Crucial M500 takili, belki bundaki Crucail'i cikarip PC'ye de takabilirim. Onun yerine yeni alacagim 2 TB SSD'yi de takabilirim. Bu cok onemli degil. Buna gore tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu fiyatlarin cok daha ustunden marka ya da modeller almak istemiyorum. Butcem su an bu sekilde.
Tesekkurler simdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu konuya göz atmanızı öneririm. Cidden benim düşüncem EVO almak durumunda aradaki fiyat farkına değeceğini düşünüyorum. Yine de bütçe yeterli değilse SAMSUNG alınması taraftarıyım. Ek olarak şöyle de yapılabilir; önce 1TB EVO alırsınız, daha sonra bir tane daha alırsınız.

BX500 serisinde ısınma sorunu var. Ayrıca bazı kullanıcılar SSD'nin ömrünün çabuk tükendiğini söylüyor.

Bu modellerin arasında tartışmasız Samsung QVO. BX500 hakkında bir sürü şikayet var. Halen daha forumda BX500 öneren arkadaşları görüyorum. Artık sırf Crucial diye önermeyin lütfen BX500 serisini. Ben de zamanında öneriyordum ama artık alınacak bir SSD olduğunu düşünmüyorum bu kadar sorundan sonra.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı