Crucial BX500 vs Samsung EVO 860

Makaleler
2
Yer
İzmir
Merhaba iki SSD arasında 100 TL fark var. Benim amacım uzun yıllar boyunca SSD'yi kullanmak Samsung elbette daha iyidir ama diğer ürün üzer mi?

BX500 ile ilgili sorunlar görmüştüm bu forumda. Kısa süre içinde sağlığı %98'lere kadar iniyor hoş bir şey değil. Aradaki 100 TL fiyat farkına fazlasıyla değeceğine eminim Samsung tercih edin. Uzun süreli kullanırsınız. Bende şu anda 9 yaşında HDD var SAMSUNG HD502HJ ismi. 9 Yıl olmasına rağmen 1 tane bad sectoru yok, sağlığı %100 ve tahmini olarak ömrünün dolmasına 2 yıl kalmış. Samsung'un daha bu kadar eski bir harddiski bile 9 yıl olmasına rağmen ilk günkü performansındaysa SSD'yi siz düşünün. Samsung alın.

BX500 ile ilgili sorunlar görmüştüm bu forumda. Kısa süre içinde sağlığı %98'lere kadar iniyor hoş bir şey değil. Aradaki 100 TL fiyat farkına fazlasıyla değeceğine eminim Samsung tercih edin. Uzun süreli kullanırsınız. Bende şu anda 9 yaşında HDD var SAMSUNG HD502HJ ismi. 9 Yıl olmasına rağmen 1 tane bad sectoru yok, sağlığı %100 ve tahmini olarak ömrünün dolmasına 2 yıl kalmış. Samsung'un daha bu kadar eski bir harddiski bile 9 yıl olmasına rağmen ilk günkü performansındaysa SSD'yi siz düşünün. Samsung alın.
Samsung'un sabit diskleri ölümsüz. 13 yıldır kullanımda olan bir tane var, yine aynı şekilde tek bir bad sector yok.

Samsung'un sabit diskleri ölümsüz. 13 yıldır kullanımda olan bir tane var, yine aynı şekilde tek bir bad sector yok.
Samsung gene harddisk üretmeye başlasa piyasayı yıkıp geçer herhalde. Bu kadar sağlam harddisk görmedim ben. Seagateler, WD'ler bile 5-6 yıl dayanıyor. Bu 9 yaşına girdi banamısın demiyor. Ama Samsung şimdi HDD çıkarsa 1 TB HDD'yi 350-400 TL'den satar :d

Kingston sv300 SSD'den sonra Toshiba ve Crucial SSD'leri denedim dediğiniz gibi performans yüzdesi hızla düşüyor. İş görmüyor değiller ama Samsung uzun vadede idealdir. Kingston sv300'de çok iyiydi yeni serileri aynı şekilde mi bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı