Crucial BX500 vs Samsung EVO 860

Samsung gene harddisk üretmeye başlasa piyasayı yıkıp geçer herhalde. Bu kadar sağlam harddisk görmedim ben. Seagateler, WD'ler bile 5-6 yıl dayanıyor. Bu 9 yaşına girdi banamısın demiyor. Ama Samsung şimdi HDD çıkarsa 1 TB HDD'yi 350-400 TL'den satar :d
Muhtemelen dogrudur ama samsung un geriden gelecegini sanmam. Teknoloji oncusu. Daha yeni bir sistem bulup daha pahalliya satar. Cunku oncu.
Seageta de oncu. Hdd lerinde intel opane kullanmasi onu one geciriyor. 7200rpm seageta 2.5 inc yazma ve okuma hizi stabil 180MB/sn.

Sorun yaşayanlar var bu SSD'de artık önerilmemesi gerekiyor bence. Kullananda kullanmayanda öneriyor zaten bu forumda.
Orta sınıfta iyi olarak tanımlanıyor ancak piyasanın liderleri her zaman belli. Yani Hi-Level, AData, Sandisk vd.. adı çok bilinmeyen markalar yerine Crucial, Toshiba, WD tercih edilebilir. :)
Forumda öyle başlıklar var ki Crucial alınır mı tarzı sorulara Recep Baltaş dahil herkes tamamen alınır demiş. Ve Recep Baltaş Hi-level almayın da diyordu. 🙄

Samsung gene harddisk üretmeye başlasa piyasayı yıkıp geçer herhalde. Bu kadar sağlam harddisk görmedim ben. Seagateler, WD'ler bile 5-6 yıl dayanıyor. Bu 9 yaşına girdi banamısın demiyor. Ama Samsung şimdi HDD çıkarsa 1 TB HDD'yi 350-400 TL'den satar :d
Disk bölümünü Seagate' in aldığını, söyleyenler vardı. Herhalde hiçbir zaman geri dönmezler, ben kısa bir süre içinde SATA SSD işinden de çıkarlarsa şaşırmam.

Disk bölümünü Seagate' in aldığını, söyleyenler vardı. Herhalde hiçbir zaman geri dönmezler, ben kısa bir süre içinde SATA SSD işinden de çıkarlarsa şaşırmam.
Sata ssd leri hala cok guclu. 4 layer ssd ile f p yapmaya calistilar ama ulkemize yine pahalli giris yapti. Bir iki yil dqha devam eder muhtemelen

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı