Crysis 2 Oynarken Ani Donmalar Yaşıyorum

Kasanın yan kapağı açık durumda. Dereceler 70 lerde ki 83 derecede bile donma yoktu.

Seni tebrik ediyorum ! Hazır kapağı açmışken parçaları sök ki bir nefes alsınlar. Yazık parçalara. Şöyle tozlarını al. Yada o kasayı değiştiriver. 83 derece diyorsun. Normal gibi söylüyorsun ! Sana şunu diyeyim. Sen hatayı baştan yapıp Casper almışsın.

Oku şurayı: https://www.technopat.net/forum/blogs/m3rt/415-super-slient-technology-nedir.html

Şimdi soruyorum. Fanlarının devirlerini düşürme gibi eziyetler çekmiş bir kasadan sen HD 6870 gibi güzel bir kartı soğutmasını bekliyorsun. Birkaç ay sonra bize gelip ekran kartım bozuldu deme.

He bir de, kasa kapağını kapat. 2 gram bile olmayan hava akımını iyice berbat etme.

Ya da kasanı değiştirmeye gerek kalmayabilir.

Ks6u6.jpg

Kasanın altını del, 12 cm'lik 2 tane fan tak oraya. Boyutlarını ayarla. Kasanı yan bir şekilde kullan. Bunun işe yaraması gerekir. Yapacak birşey yok dostum. Kasamı değiştirmem diyorsun tamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seni tebrik ediyorum ! Hazır kapağı açmışken parçaları sök ki bir nefes alsınlar. Yazık parçalara. Şöyle tozlarını al. Yada o kasayı değiştiriver. 83 derece diyorsun. Normal gibi söylüyorsun ! Sana şunu diyeyim. Sen hatayı baştan yapıp Casper almışsın.

Oku şurayı: https://www.technopat.net/forum/blogs/m3rt/415-super-slient-technology-nedir.html

Şimdi soruyorum. Fanlarının devirlerini düşürme gibi eziyetler çekmiş bir kasadan sen HD 6870 gibi güzel bir kartı soğutmasını bekliyorsun. Birkaç ay sonra bize gelip ekran kartım bozuldu deme.

He bir de, kasa kapağını kapat. 2 gram bile olmayan hava akımını iyice berbat etme.

Arkadaşlar, yan kapak kapalıyken 83 dereceye ulaşıyor, açıkken 73'ü geçmiyor. En yakın zamanda kasayı, sonra da anakartı, sonra da RAM'i değiştireceğim ki gerek yok galiba RAM'i değiştirmeye. Zaten kasa şu an pırıl pırıl rahat olun
smile.png
PC'yi 11 ay önce aldım, termal macunu hiç değiştirmedim.

Bu sorun genelde ısınmadan kaynaklanır. 83 ve 73 dereceye ulaşan işlemci ise bu değerler çok yüksek. İlk etapta işlemci soğutucunu değiştirmen gerek. Kasa biraz bekleyebilir. Ekran kartının altına, arkasına ya da yanına bir fan da şart tabi.

Fakat bence o değerleri sen yanlış parçadan elde etmişsin, 83 derece işlemci sıcaklığı var mı ki?

Sistem boşta çalışırken Speccy programının ekran görüntüsünü çek, tam olarak sıcaklıkları görelim.

Bu sorun genelde ısınmadan kaynaklanır. 83 ve 73 dereceye ulaşan işlemci ise bu değerler çok yüksek. İlk etapta işlemci soğutucunu değiştirmen gerek. Kasa biraz bekleyebilir. Ekran kartının altına, arkasına ya da yanına bir fan da şart tabi.

Ben de dedim Recep abi...

- - - Güncellendi - - -

Bana özel mesajdan

DARK Orion (DKCHORION) (Power Yok) USB Ses Siyah Oyuncu Kasası - Ürün Kategorileri

Bu kasa nasıl demişsin. Fiyat/Performans kasasıdır. Alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı