Crysis'in Farkı Nedir?

Cikolatali Helva

Hectopat
Yer
Castle Wolfenstein
Daha fazla  
Dürüst olayım ben çoğu oyunu grafik için oynamam. Genel olarak bir oyunun mekanikleri güzelse o oyunda benim için güzeldir (tabi hikayede batırmıyorsa). Ancak Crysis'e baktığımda grafiksel devrimi dışında gerçekten bir yenilik göremiyorum. Şu sıralar hem Crysis Remastered'da geliyor. Bende size sormak istedim, Crysis'in diğer FPS oyunlarından grafik haricindeki farkı nedir? Neden diğer FPS oyunları yerine bunu tercih etmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Dürüst olayım ben çoğu oyunu grafik için oynamam. Genel olarak bir oyunun mekanikleri güzelse o oyunda benim için güzeldir (tabi hikayede batırmıyorsa). Ancak Crysis'e baktığımda grafiksel devrimi dışında gerçekten bir yenilik göremiyorum. Şu sıralar hem Crysis Remastered'da geliyor. Bende size sormak istedim, Crysis'in diğer FPS oyunlarından grafik haricindeki farkı nedir? Neden diğer FPS oyunları yerine bunu tercih etmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Grafikleri dışında bir sürü özellik sunduğunu savunuyor çoğu arkadaşım, fakat ben sevmiyorum Crysis serisini. Gelecek temasını çok güzel yansıttığı için de seviliyor.

Bana göre Crysis serisinin en iyi yanı hikayesi. Hikayesi derin ve anlatımı çok hoş. Ama hikayeden ziyade oyunun bize sunduğu nano giysi ve giysinin özellikleri de bu seriyi başarılı yapmayı sağlıyor.

Crysis tam anlamıyla çöp. Sadece Crysis 1 dönemine göre güçlü grafikleri sayesinde tutuldu. Başka bir esprisi yok. Kimse gelip bana o seriyi savunmasın 1. ve 2. oyununu oynadım. Bug'dan geçilmeyen saçma bir oyun serisi.

Dürüst olayım ben çoğu oyunu grafik için oynamam. Genel olarak bir oyunun mekanikleri güzelse o oyunda benim için güzeldir (tabii hikayede batırmıyorsa). Ancak Crysis'e baktığımda grafiksel devrimi dışında gerçekten bir yenilik göremiyorum. Şu sıralar hem Crysis Remastered'da geliyor. Bende size sormak istedim, Crysis'in diğer FPS oyunlarından grafik haricindeki farkı nedir? Neden diğer FPS oyunları yerine bunu tercih etmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Aslında sorunun cevabı bana göre çok basit, tercih etmemen için ne gibi bir sebep var? Yani beğenmediğin şurası kusurlu dediğin ne var?

Crysis tam anlamıyla çöp. Sadece Crysis 1 dönemine göre güçlü grafikleri sayesinde tutuldu. Başka bir esprisi yok. Kimse gelip bana o seriyi savunmasın 1. ve 2. oyununu oynadım. Bug'dan geçilmeyen saçma bir oyun serisi.

Öyle deme. Crysis her şeyi bırakın Türkçe olarak gelen en iyi oyunlardan biridir. Kim o yıllarda sana Türkçe oyun yaptı?

Grafik konusunda çok ağır bir oyun zaten herkes biliyor. Bir de Türkçe seslendirmesi çok iyi bir oyundu daha çok çekiyor insanı:) Ayrıca hikaye olarak da güzel bence fakat oyunu hem grafik hem zorluk olarak ağırlaştırmaları tabii insanları biraz çabuk bıktırabiliyordu. O yüzden oyun serisi çabuk durdu bence biraz.

Aslında sorunun cevabı bana göre çok basit, tercih etmemen için ne gibi bir sebep var? Yani beğenmediğin şurası kusurlu dediğin ne var?
Zaten bu yüzden size soruyorum. Oyunu çok bilmediğim için grafiksel devrimi dışında başka ne var diye sordum. Ha, cevap versenizde oynar mıyım, oynayamam. Çünkü sistemim çöp. Ben sadece sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

Crysis'in mekanikleri gayet güzeldi, nano zırh ile değişik modları kullanarak taktiksel ilerleniyordu. Ayrıca yarı açık dünyası oldukça başarılı ve de oyun akıcı bir hikaye sunuyordu.

Peki sizin beklentiniz nedir?
Size göre aynı dönemde devrim açan FPS'ler nelerdir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı