CrystalDiskInfo sonuçları doğru mudur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım gösteriyorsa gösteriyor.
Artık anla sıkıntısız SSD'in, takılma şunlara.

Sadece o gösterge canımı sıkıyor hocam. Doğru mu ondan emin olmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece o gösgerge canımı sıkıyor hocam doğru mu ondan emin olmak istedim.

Hocam oradaki sağlık değeri tamı tamına doğru mu acayip kafama taktım.

Takmayin oradaki değerleri umursamayin.
Öyle bir şey yok farz edin.

Evet herkes anlıyor, @370335 ne yapmıyor.

Anlamıyor.

Ne yapmıyor.

Anlamıyor.

Hep bir ağızdan.

Anlamıyor.

Hadi kızlar.

Anlamıyor.

Şimdi erkekler.

Anlamıyor.

Herkes tekrardan.

Anlamıyor.
Hocam abartmışsınız siz de sıkıntı yok işte. Bu kadar basit sıkıntı yok yani. @AXCHNEER hocamı da etiketleyip durmuşsunuz kendisi belki müsait değil veya rahatsız oluyor.
Demek istediğim şey sakin kalalım. SSD'niz iyi çalışıyor. Bu kadarı yeterlidir diye umuyorum.
Şimdi de beni etiketlemeye başlamayın 😅.

SSD Samsung ise hiç takılmayın.

SSD Samsung. Sadece değerler doğru mu diye sormak istedim sizde bana tekrarlarca yazma ömrü SSD'nin vadettiği değere göre düşüyor doğru mu anladım bunumu anlatmak istiyorsunuz o CrystalDiskInfo'daki o sağlık yazan yerin altındaki oranın yazma ömrüne göre sağlığı düştüğünü söylediniz sağlığın o olmadığını belirttiniz son kez doğrulamak istiyorum sonra zaten daha yazmayacağım söz veriyorum.

SSD Samsung. Sadece değerler doğru mu diye sormak istedim sizde bana tekrarlarca yazma ömrü SSD'nin vadettiği değere göre düşüyor doğru mu anladım bunumu anlatmak istiyorsunuz o CrystalDiskInfo'daki o sağlık yazan yerin altındaki oranın yazma ömrüne göre sağlığı düştüğünü söylediniz sağlığın o olmadığını belirttiniz son kez doğrulamak istiyorum sonra zaten daha yazmayacağım söz veriyorum.

Sıfırdan bilmem kaçıncı kez anlatıyorum. Şimdi, bir üretici SSD ürettiğinde der ki; bu SSD 1100 TB (sizin diskinizinki bu) yazmadan ömrünü doldurmaz. CrystalDiskInfo ise yazan miktarı ve üreticinin dediği miktarı birbirinden çıkararak size sağlık yerine bu yazma ömrünü verir. Yani siz 55 TB yazdığınızda sağlık bölümüne %95 yazar.
1100 (üreticinin garantilediği yazma ömrü) X 0.95 (yüzdelik değer) = 1045
Burada gösterilen sağlık değildir, sağlık apayrı bir şeydir. Sağlığı öğrenmek için Samsung Magician yazılımına bakabilirsiniz. CrystalDiskInfo %0 gösterse bile Samsung'un ürettiği SSD'lerin çalışma ihtimali oldukça yüksektir. Lütfen dert etmeyin, her şey normal.

Sıfırdan bilmem kaçıncı kez anlatıyorum. Şimdi, bir üretici SSD ürettiğinde der ki; bu SSD 1100 TB (sizin diskinizinki bu) yazmadan ömrünü doldurmaz. CrystalDiskInfo ise yazan miktarı ve üreticinin dediği miktarı birbirinden çıkararak size sağlık yerine bu yazma ömrünü verir. Yani siz 55 TB yazdığınızda sağlık bölümüne %95 yazar.
1100 (üreticinin garantilediği yazma ömrü) X 0.95 (yüzdelik değer) = 1045
Burada gösterilen sağlık değildir, sağlık apayrı bir şeydir. Sağlığı öğrenmek için Samsung Magician yazılımına bakabilirsiniz. CrystalDiskInfo %0 gösterse bile Samsung'un ürettiği SSD'lerin çalışma ihtimali oldukça yüksektir. Lütfen dert etmeyin, her şey normal.

Hocam Samsung'da good yazıyor. Başka nereye bakmam gerekir? Ben doğru yere mi baktim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı